Chciał postawić policjantom obiad za przekroczoną prędkość

  • KW
  • 2015-02-24 11:17:29
Chciał postawić policjantom obiad za przekroczoną prędkość
  • Foto: www.wp.pl/Marcin Gadomski

Policjanci zatrzymali 44-latka, który za przekroczoną prędkość chciał „postawić” policjantom obiad. Teraz odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie ale również za przestępstwo.

Wczoraj popołudniu (23.02) policjanci ruchu drogowego z Drawska Pomorskiego patrolowali krajową 10-tkę. Ich video rejestrator zapisał obraz, na którym toyota przekracza prędkość o blisko 40 kilometrów na godzinę. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli i w związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli na niego mandat karny w wysokości 200 złotych i 6 punktów karnych.

44-latek nie kwestionował wysokości mandatu jednak zaproponował inną formę uiszczenia tej kwoty. Oświadczył, że daje 200 złotych ale bez mandatu i punktów. Mimo, iż był informowany przez funkcjonariuszy, że to co chce zrobić jest niezgodne z prawem, z uporem obstawał przy swoim pomyśle. Wyjął dwa banknoty 100 złotowe i wręczył je jednemu z mundurowych twierdząc, że to na obiad.

44-letni mieszkaniec powiatu pilskiego został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut przekupstwa. Mężczyzna tłumaczył, że dużo jeździ i nie chce „nałapać” punktów karnych. Poza tym nie przypuszczał, że wręczenie policjantowi korzyści majątkowej jest tak poważną sprawą.

 Za ten czyn, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

info: www.drawsko.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: