Poseł Wiesław Suchowiejko: ''Nie proszę o 100zł. To jakaś prowokacja''

  • KW
  • 2015-02-23 12:58:19
Poseł Wiesław Suchowiejko: ''Nie proszę o 100zł. To jakaś prowokacja''
  • Foto: TV Gawex

Do wszystkich szczecineckich mediów napłynęła dziś, 23 lutego wiadomość mailowa z adresu biura poselskiego Posła na Sejm RP Wiesława Suchowiejko z prośbą o pomoc finansową.

Przedstawiamy Państwu treść maila, który został wysłany również do naszej redakcji: (pisownia autentyczna) Mam nadzieje, ze to dotrze najszybciej jak to bedzie mozliwe. Odbylem podróz do Istambulu w Turcji i podczaj mojego pobytu tutaj, skradziono moje dokumenty wsród których byla moja karta kredytowa oraz miedzynarodowy paszport. Aby rozwiazac ten problem, mój bank potrzebuje czasu na przetworzenie wszystkich danych, które sa potrzebne, aby rozwiazac ta sytuacje. W tym wszystkim pomyslalem, ze móglbym uzyc Twojej pomocy, zebym przynajmniej byl w stanie wrócic do domu; aby to uczynic potrzebuje skromna sume 100 ? na pokrycie kosztów. Czy mozesz mi pomóc i wyslac pieniadze poprzez transfer pieniezny w Western Union lub MoneyGram? Daj mi znac. Obiecuje oddac Ci pieniadze kiedy tylko wróce, czyli jutro. Prosze, daj mi znac jezeli mozesz uzyczyc mi te przysluge. Mam nadzieje, ze nie stworzy to zadnych problemów. Moge przeslac Ci szczególy w jaki sposób przetransferowac te sume. Mam nadzieje, ze wkrótce od Ciebie uslysze
Pozdrawiam serdecznie, WS. 

Niedługo trzeba było czekać na odpowiedź posła, który na swoim facebookowym profilu napisał "Nie jestem i nie byłem w Turcji. Nie proszę o 100 zł. To jakaś prowokacja.". Jednoznacznie wynika z tego, że była to próba wyłudzenia pieniędzy. Przy okazji tej sytuacji, ostrzegamy Państwa przed takimi wiadomościami. Warto sprawdzać takie i podobne wiadomości przed podjęciem jakichkolwiek decyzji o pomocy finansowej. 

Komentarze (4)

Gość 2015-02-23 15:38

Bez przesady, jaka prowokacja. Oszustwo zwykłe i tyle. Został Pan ofiarą oszustwa, co w tym kraju jest normą. Proszę się nie martwić. Co drugi obywatel tak ma. Co drugi jest oszukiwany. Jedni przez Premiera, inni przez Prezydenta, a Pan przez jakiegoś oszusta. Z resztą Premier, Prezydent czy jakaś zwykła osoba - sorry, ale taki klimat.

bronmus45 2015-02-23 19:38

Najczęściej jednak jesteście wy - PiSiaki moherowe oszukiwani przez Kaczafiego zwanego zbawcą. Bo my już na to się nie nabieramy, jak na ostatni numer z Orbanem... Wstyd na całą Europę...

Jerzy 2015-02-23 20:57

Oszustów ci u nas dostatek.Pilnie potrzebowałem kilka tysięcy złotych na pomoc rodzinną. Akurat zobaczyłem ogłoszenie jednego z banków na Bohaterów Warszawy o bardzo niskim oprocentowaniu.Wysłałem te pieniądze potrzebującej rodzinie i za kilka dni otrzymałem wykaz wpłat.Rzeczywiście oprocentowanie było fantastycznie niskie ale ubezpieczenia ponad 3,5 tysiąca złotych. Na szczęście od wielu lat mamy rodzinne konto w jednym z banków, który nam ten kredyt natychmiast spłacił w przystępnych ratach i bez ubezpieczenia.

Gość 2015-02-24 16:48

Ja tu PISiaków nie widzę tylko POpapraniec jakiś paszcze rozdziawia jak ten donosiciel Niesiołowski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: