Międzynarodowy Turniej Badmintona

  • Andrzej Nadolny
  • 2015-02-22 14:05:37
Międzynarodowy Turniej Badmintona
  • Foto: Alik

21 lutego w Trzcińsko Zdroju, odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Badmintona. Zawody te były organizowane dla dzieci i młodzieży w kategoriach wiekowych od 5 do 17 lat.

Do startu przystąpiło 90 dzieci w tym silna i liczna ekipa z Niemiec (32 badmintonistów). UKS Gwda Wielka była reprezentowana przez 21 zawodników, których udział w tym turnieju zakończył się dużym sukcesem.

Klasyfikacja zawodników UKS-u:

Kategoria chłopców 10-11 lat: Kacper Kurek 1 miejsce

Kategoria chłopców 12-13 lat: Kuba Lenik 1 miejsce, Mateusz Skowron 2 miejsce

Kategoria chłopców 14-15 lat: Rafał Marusiak 2 miejsce, Maciej Zabuski 3 miejsce

Kategoria dziewcząt 14-15 lat: Weronika Arcisz 3 miejsce

Kategoria chłopców 16-17 lat: Piotr Kozioł 2 miejsce, Fabian Ziemnicki 3 miejsce

W sumie podczas sobotnich występów naszej młodzieży i seniorów zdobyliśmy 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Na wyróżnienie zasługuje także postawa Czarka Korzeniowskiego i Filipa Kobiałki, Jakuba Perkowskiego, Mariusza Kowalskiego, Kamila Klingbeila, którzy wprawdzie nie zdobyli żadnego medalu jednak wykazali wielkiego ducha walki przegrywając nieznacznie swoje decydujące o medalu pojedynki. W tym samym czasie w Sulęczynie odbywał się Ogólnopolski Turniej Badmintona, w którym wystartował także nasz reprezentant Dariusz Schmidt zdobywając I miejsce w grze podwójnej grając w parze z zawodnikiem UKS Sianów Marcinem Grzywaczem. Teraz przed naszą ekipą trudne zadanie, a mianowicie organizacja i udział w naszym turnieju o puchar wójta Gminy Szczecinek, który odbędzie się w dniach 28.02/01.03 2015 Na Sali sportowej w Gwdzie Wielkiej, na który to zapraszamy wszystkich badmintonistów do sprawdzenia swoich umiejętności w tak szybkiej dyscyplinie sportu.

Info: Zarząd UKS Gwda Wielka

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: