Szczecineccy harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej

  • KW
  • 2015-02-21 18:23:12
Szczecineccy harcerze obchodzą Dzień Myśli Braterskiej
  • Foto: TV Gawex

Choć tak naprawdę Dzień Myśli Braterskiej obchodzony jest 22 lutego, harcerze ze szczecineckich drużyn postanowili uczcić ten bardzo ważny dla nich dzień już dziś, 21 lutego.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni, które obchodzą harcerze i skauci na całym świecie dokładnie 22 lutego. Tego samego dnia urodził się założyciel skautingu, sir Robert Baden-Powell, a także jego żona Olave Baden-Powell, dlatego też harcerze i skauci postanowili w tym dniu mieć swoje święto. Dzień Myśli Braterskiej uświadamia harcerzom i skautom jak jest ich wielu na świecie i wszyscy, bez względu na narodowość i kolor skóry, są braćmi.

W ten dzień, 22 lutego wszyscy harcerze w Polsce składają sobie życzenia, przesyłają kartki, spotykają się na rajdach i ogniskach. Tak też stało się w Szczecinku. Hufiec ZHP Szczecinek zorganizował dzisiaj najpierw zbiórkę pod Zespołem Szkół nr 2, a następnie wszyscy udali się w teren, gdzie mieli określone zadania do wykonania. Dzisiejszy dzień dla szczecineckich harcerzy zakończy się wspólnym świeczkowiskiem, podczas którego  harcerze będą mogli wspólnie spędzić czas, wysłuchać gawędy, a także pośpiewać i popląsać.

My życzymy wszystkim harcerzom aby służba, którą pełnicie dawała Wam szczęście i ogromną satysfakcję, a codzienna przyjaźń promieniowała na wszystkich. Życzmy Wam także, aby każda chwila Waszego życia przepełniona była wiernością słów wypowiadanych podczas Przyrzeczenia Harcerskiego.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: