Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w kraju Basków

  • KW
  • 2015-02-21 13:17:53
Uczniowie Zespołu Szkół Społecznych w kraju Basków
  • Foto: STO

Uczniowie szczecineckiego STO biorą udział w projekcie pod nazwą ''2200 kilometrów - czy to naprawdę tak daleko?''. I to właśnie w ramach tego projektu uczniowie mieli okazję zwiedzać przepiękny kraj Basków, a także zapoznać się bliżej z ich barwną kulturą.

''2200 kilometrów - czy to naprawdę tak daleko?'' - tak został nazwany program wymiany szkolnej, realizowany w oparciu o platformę eTwinning, działającą w ramach programu Erazmus+ , w którym uczniowie dzielą się wiedzą na temat tradycji, kultury, zwyczajów i świąt w swoich krajach.

Przedmioty szkolne, które realizowane przez szczecineckie STO w ramach tego przedsięwzięcia to:  języki obce, geografia, historia kultury, literatury, regionu, kraju,  technologie informatyczne. Grupa wiekowa, do której adresowany jest projekt to12-15 lat

Zamierzone cele realizacji tego projektu mają charakter zarówno edukacyjny, jak i towarzyski. Uczniowie pragną zawrzeć nowe przyjaźnie i dowiedzieć się więcej o życiu codziennym swoich projektowych partnerów, tradycjach, obyczajach, obrzędach  i kulturze.

W czasie trwania współpracy zaplanowano dwa wyjazdy w ramach wymiany międzyszkolnej. I właśnie w dniach 7-17 lutego 2015r. uczniowie ze Szkoły Społecznej wyjechali do miejscowości Bera w Hiszpanii. Przez prawie dziesięć dni uczniowie mieli okazję zwiedzić nie tylko hiszpańskie miejscowości, lecz także Paryż i Amsterdam. Wzięli oni także udział w baskijskim karnawale, odbywającym się tam każdego roku. Warto zaznaczyć, że młodzież została bardzo serdecznie przyjęta, a ich przyjazd nie przeszedł bez echa w tamtejszych mediach

W dniach 23-30 marca Szkoła Społeczna będzie gościła w Szczecinku swych hiszpańskich przyjaciół.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: