Nagana dla vice-burmistrza

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-02-21 10:11:04
Nagana dla vice-burmistrza
  • Foto: infobrzozow.pl

Burmistrz Złocieńca udzielił nagany swojemu zastępcy. Nagana, nie wynika ze szczególnej antypatii, którą burmistrz Złocieńca darzyłby swojego zastępcę, ale z troski o zdrowie i reputację swojego pracownika oraz sprawowanego przez niego od niedawna urzędu.

Sprawa dotyczy zatrzymania Pana Natana Fiutkowskiego - vice-burmistrza Złocieńca, w dniu 18-tego lutego w ramach akcji trzeźwy poranek. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że kierował  on pojazdem pod wpływem alkoholu, a jego zawartość w wydychanym powietrzu wynosiła 0,5 promila. Vice-burmistrzowi pobrano również krew do badania laboratoryjnego, aby potwierdzić  wynik alkotestu.

Poranek 18-tego lutego przypadał w środę popielcową, czyli tuż po wtorkowych ostatkach. Niestety dla vice-burmistrza był to poranek niezwykle pechowy. Przez to zatrzymanie, szybko usłyszał o nim cały powiat drawski. Przypominamy, że vice-burmistrz Fiutkowski piastuje swoje stanowisko od niedawna, a konkretnie od 16-tego lutego.

Na jednym ze złocienieckich portali internetowych złocieniec365.pl możemy przeczytać oficjalne Oświadczenie Krzysztofa Zacharzewskiego – Burmistrza Złocieńca w tej sprawie.

W związku z ukazaniem się w dniu 18 lutego 2015 r. informacji w mediach o zatrzymaniu przez Policję p. Natana Fiutowskiego – Zastępcy Burmistrza Złocieńca, w wyniku którego stwierdzono u niego kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, informuję że w dniu 19 lutego 2015 r. udzieliłem  temu pracownikowi kary nagany.

Mając na uwadze regulację art. 6a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1202),  podjąłem również decyzję o odsunięciu swojego zastępcy od pełnienia obowiązków służbowych od dnia 19 lutego 2015 r. do czasu podjęcia decyzji przez uprawnione instytucje w sprawie popełnionego czynu.

Zgodnie z ww. przepisem, dopiero w przypadku skazania zastępcy burmistrza prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego burmistrz odwołuje go najpóźniej po upływie od dnia, w którym uzyskał informację o fakcie prawomocnego skazania.

Dalsze zatem decyzje w sprawie zatrudnienia p. N. Fiutowskiego zostaną podjęte po zakończeniu postępowania sądowego prowadzonego w ww. sprawie.

Ze swej strony wyjaśniam, że nie mam wpływu na to, co robią podlegli mi pracownicy po godzinach pracy, nie mogę jednak tolerować zachowań sprzecznych z prawem oraz narażających władze samorządowe na utratę zaufania ze strony mieszkańców.

Zawiadamiam Państwa, że w dniu 19 lutego 2015 r. otrzymałem pisemne przeprosiny Pana N. Fiutowskiego, w których przeprasza on wszystkich mieszkańców gminy Złocieniec.

Zapewniam, że powstała sytuacja nie wpłynie w jakikolwiek sposób na realizację przeze mnie zadań Burmistrza Złocieńca.

Źródło: Złocieniec365.pl

Komentarze (2)

Karol 2015-02-21 20:33

Fiutkowski ? Czy Fiutowski ? Miał przerąbane całe życie chyba w związku z nazwiskiem. Aż dziwię się, że nie zmienił. :) hahaha Nie dziwota, że nadal życie płata mu figla:P

xyz 2015-02-22 15:12

grupa AA Ewa ul Racławicka 2 w Złocieńcu. Mitingi we wtorki o godz. 17.00.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: