Nie wrócił z jazdy próbnej motocyklem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

  • KW
  • 2015-02-20 12:59:53
Nie wrócił z jazdy próbnej motocyklem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności
  • Foto: www.honda.pl

Tylko kilka dnia zajęło policjantom z II komisariatu w Koszalinie ustalenie i zatrzymanie mężczyzny, który ukradł motocykl. 19-letni chłopak udawał zainteresowanego kupnem wartej 8500 złotych maszyny, tymczasem ukradł ją podczas "jazdy próbnej". Podejrzany usłyszał zarzut, zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Właściciel motocykla zawiadomił o kradzieży kilka dni temu. Relacjonował wtedy policjantom, że zgłosił się do niego młody chłopak, który odpowiedział na informacje o możliwości jego kupienia. 19-latek obejrzał maszynę i był nią bardzo zainteresowany. Zaproponował jednak, że zanim dobiją targu chce sprawdzić motocykl i przejechać się nim kawałek. Pokrzywdzony zgodził się na to i chłopak odjechał.

Gdy po kilkunastu minutach mężczyzna nie wracał, właściciel zaczął się niepokoić. W międzyczasie odebrał telefon, w którym "klient" poinformował go, że znajduje się na pobliskiej stacji paliw, gdyż motocykl się zepsuł. Zaniepokojony właściciel pojechał we wskazane miejsce, gdzie okazało się, że nie ma tam ani kierowcy, ani maszyny. Po powrocie pokrzywdzony odczekał jeszcze kilkadziesiąt minut, aż w końcu powiadomił policję o kradzieży.

Policjanci z komisariatu II ustalili, że jednoślad znajduje się w przypadkowym warsztacie. W rozmowie z jego właścicielem ustali, że wstawił go tam wspomniany 19-latek ze zleceniem niewielkiej naprawy. Po dotarciu do nieuczciwego klienta policjanci zatrzymali go i przewieźli do koszalińskiej komendy. W toku czynności ustalili, że  zaraz po kradzieży chłopak ukrył motor w lesie. Gdy po niego wrócił, naprawdę uszkodził maszynę w trakcie jazdy. Zadecydował, że odda ją do naprawy, stąd policjanci odnaleźli pojazd we wspomnianym warsztacie. 

Podejrzanemu mundurowi przedstawili zarzut kradzieży wartego 8500 złotych motocyklu.

info: www.szczecin.kwp.gov.pl

Komentarze (2)

focus407 2015-02-20 18:12

Ostrzeżenie dla sprzedających motocykle -NAJPIERW KASA , POTEM JAZDA PRÓBNA -

RR 2015-03-13 16:14

Śmieszne - "...grozi mu 5 lat" . Powinna być: kara - 5 lat i odprowadzić do odsiadki ! To najlepsza przestroga dla innych cwaniaczków.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: