Zobacz projekt stanicy wędkarskiej, która powstanie na jez. Trzesiecko

  • KW
  • 2015-02-19 13:14:50
Zobacz projekt stanicy wędkarskiej, która powstanie na jez. Trzesiecko
  • Foto: źródło: UM Szczecinek

Urząd Miasta z początkiem nowego roku przystąpił do projektowania stanicy wędkarskiej, która powstać ma na jeziorze Trzesiecko, nieopodal tzw. plaży wojskowej.

Najpierw miejski architekt, Pan Tomasz Wolanin stworzył koncepcję tego, jak miałaby wyglądać stanica wędkarska. Następnie, plany zostały sprawdzone pod względem detali. Jesteśmy już na etapie końcowym. Koło wędkarskie, które docelowo ma być użytkownikiem tego obiektu miało spotkanie z projektantem i otrzymali dokumentację. Koło zasugerowało także kilka zmian, które zostaną wprowadzone przez projektanta - powiedział nam Daniel Rak, zastępca Burmistrza Szczecinka. 

Co będzie znajdowało się na tej stanicy? Łącznie 80 metrów pomostów, do których będzie można cumować łodzie wędkarskie. Do tego, w obrębie tej nieruchomości będą dwa slipy, czyli miejsca, gdzie będzie można zwodować łódkę. Poprzez palisady zostanie wzmocnione nadbrzeże, a pomosty będą uzbrojone w energię elektryczną, oświetlenie. W części nadbrzeżnej znajdzie się także obiekt kubaturowy, składający się z wiaty, gdzie będzie można na przykład przechować łódź. Przy okazji tej inwestycji chcemy doprowadzić do tej lokalizacji wodę i kanalizację. Dzięki temu zarówno dla wędkarzy, turystów i plażowiczów będą dostępne sanitariaty - poinformował nas zastępca Burmistrza. Dodatkowo plażowicze będą mogli korzystać z przebierali, które powstaną. 

Urząd Miasta planuje do końca maja 2015 uzyskać pozwolenia na budowę, szybko przystąpić do przetargu i go rozstrzygnąć, a także rozpocząć budowę stanicy wędkarskiej. Mam nadzieję, że delikatne rozwiązania, kubatury, wkomponują się ładnie w przestrzeń - dodał Daniel Rak. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: