Niezwykłe zdjęcia Szczecinka - przełom lat 70. i 80.

  • KW
  • 2015-02-18 11:58:33
Niezwykłe zdjęcia Szczecinka - przełom lat 70. i 80.
  • Foto: Kajetan Wlazło

Powracamy do galerii fotografii, którą prezentowaliśmy z okazji 700-lecia Szczecinka. Zobaczmy, jak przez ponad trzy dekady zmieniło się nasze miasto.

Autorem tych niezwykłych zdjęć jest Pan Kajetan Wlazło, który na przełomie lat 70-80 był uczniem szczecineckiego I LO. To właśnie wtedy, jak powiedział nam autor zdjęć, rozwinęła się jego pasja do fotografii. Trzeba przyznać, że kilkunastoletni Kajetan miał bardzo dobre oko. Zdjęcia pokazują rytm codziennego życia w szarym mieście, w szarych czasach. Nam najbardziej podoba się, że udało się uwiecznić typowe dla tamtych czasów sytuacje, a także zakątki miasta, które od początku lat 80-tych bardzo się zmieniły. Zapewne wielu, szczególnie młodszych mieszkańców, będzie miało problem z odgadnięciem, gdzie znajduje się dany obiekt.  

Zapraszamy do oglądania zdjęć Pana Kajetana Wlazło. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (10)

Monika 2015-02-18 20:25

Wzruszyłam się oglądając te zdjęcia. Pamiętam ten saturator! wszyscy pili z jednej szklanki w upalne dni! Dziś to nie do pomyślenia!

MDrewniak 2015-02-18 21:05

Zdjęcia super, ogląda się z łezką w oku :) proszę o więcej

pocisk 2015-02-19 18:12

Ha, ha - na zdjęciu 19 mój dziadek :)

BEATA 2015-04-07 19:17

jakie szare czasy jakie szare miasto. To było najbardzej ukwiecone miast w woj . koszalińskim a czystością nie miało sobie równych. To były najbardziej kolorowe czasy w historii tego miasta jak i całego naszego kraju.

Anna 2015-06-28 22:32

miasto mojej młodości, tym bardziej się wzruszyłam, byłam wtedy uczennicą liceum ekonomicznego ( lata 70-74),wiele znanych mi miejsc na zdjęciach, taka podróż sentymenalna po 40 latach.

Anna 2015-06-28 22:34

miasto mojej młodości, tym bardziej się wzruszyłam, byłam wtedy uczennicą liceum ekonomicznego ( lata 70-74),wiele znanych mi miejsc na zdjęciach, taka podróż sentymenalna po 40 latach.

Jquery 2015-10-06 13:35

szkoda że galeria nie jest płynna np w jquery a nie tak jak jest teraz :/