Szczecineccy strażacy w akcji, tym razem w roli kominiarzy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-02-16 16:27:19
Szczecineccy strażacy w akcji, tym razem w roli kominiarzy
  • Foto: an

Sezon grzewczy mamy w pełni, a co za tym idzie szczecinecka Straż Pożarna ma pełno problemów z nieprawidłowo użytkowanymi kominami, zarówno w domach jednorodzinnych jak i budownictwie wielorodzinnym. Tak też tyło i tym razem.

 Do zdarzenia doszło 16 lutego, około godz.16, kiedy to na ulicy Koszalińskiej, zaobserwowano wydobywający się z komina dym. Na miejsce zadysponowano dwie jednostki straży pożarnej. Strażacy sprawdzili komin i usunęli przyczynę nadmiernego dymienia. Do przeprowadzenia akcji, nie używano jednak podnośników.. Po raz kolejny strażacy  wykonywali  interwencyjną pracę, której  prawdopodobnie można było uniknąć, właściwie dbając o komin. 

Często przez niesprawny przewód kominowy dochodzi do pożarów budynków oraz podtrucia tlenkiem węgla potocznie czadem. Pożary sadzy spowodowane są zaniedbaniami powodowanymi przez użytkowników kominów. Podstawowym i najważniejszym  z nich jest brak  regularnej konserwacji, czy czyszczenia przewodów dymowych. Jednak to nie wszystko.  Niewłaściwe Użytkowanie, palenie w piecu śmieciami, odpadami, mokrym drewnem również prowadzi do osadzania się cząsteczek sadzy. Sadza powstaje w wyniku niepełnego spalania  stałego materiału palnego, a gdy w kominie zgromadzi jej się za dużo, dochodzi do zapalenia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: