Tragiczny weekend na naszych drogach

  • Andrzej Nadolny
  • 2015-02-16 14:11:16
Tragiczny weekend na naszych drogach
  • Foto: OSP Czaplinek

Kolizje, wypadki i wypadki ze skutkiem śmiertelnym to norma na naszych drogach zwłaszcza w weekendy. Podawane w mediach informacje z tych zdarzeń są na ogół suchymi faktami, za którymi kryje się zawsze ludzka tragedia.

Służby ratownicze z przyległych do Szczecinka gmin, niosą pomoc poszkodowanym w kolizjach i wypadkach. Niestety, prawie zawsze winowajcą tych tragicznych przypadków jest człowiek. Brak wyobraźni na drodze, niedostosowanie prędkości do zmiennych warunków panujących na drodze, to jak wynika z policyjnych raportów najczęstsze  przyczyny  tych zdarzeń. 

Także w ten weekend,  14 lutego, w sobotnie przedpołudnie, około godziny 11, na drodze nr 163  w gminie Czaplinek doszło do  tragicznego wypadku.  Tym razem  doszło do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych, marki Toyota i Volkswagen. Zderzenie było tak silne, że jeden z pojazdów znalazł się poza obrysem drogi a jego silnik  wprost ''wyprzedził'' pojazd. Przybyłe na miejsce służby ratownicze, ewakuowały z uszkodzonego pojazdu kobietę, a pozostałym poszkodowanym w wypadku, udzieliły  stosownej pomocy medycznej i wsparcia psychicznego.  Na miejsce zdarzenia przybyły 3 karetki pogotowia, które zabrały cztery poszkodowane osoby do szpitala w Wałczu. Jak zawsze dochodzenie z jakiej przyczyny doszło do tego wypadku prowadzi policja.

 Info: OSP Czaplinek

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: