Zderzenie czołowe w Gwdzie Małej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-02-15 22:29:47
Zderzenie czołowe w Gwdzie Małej
  • Foto: gawex.cynk

15 lutego w miejscowości Gwda Mała, w godzinach popołudniowych doszło do kolizji dwóch aut

Skrzyżowanie DK 20 z droga wojewódzką 201 w miejscowości Gwda Mała jest miejscem, gdzie często dochodzi do kolizji. W niedzielne popołudnie ok. godz 17.00 jadący od strony Czarnego samochód marki Mercedes  wymusił pierwszeństwo na  jadącym od strony szczecinka kierowcy Volkswagena, doprowadzając do zderzenia czołowego. Na szczęście poza uszkodzeniami mienia nie doszło do innych strat. Kierujący i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Widoczność na tym skrzyżowaniu jest bardzo dobra i sięga do 100 m - powiedział nam podinspektor Jacek Proć z KPP w Szczecinku, a jednak zdarzenia drogowe mają tam miejsce częściej, niż gdzie indziej. Prawdopodobną przyczyną  tych zdarzeń może być to, że poruszający się drogą DK 20 ze Szczecinka do Białego Boru w lewo lekko po łuku, nie włączają kierunkowskazu, bo wciąż pozostają na drodze głównej, co  jednak powoduje dezorientację innych uczestników ruchu. Z kolei, kierowca jadący ze Szczecinka do Czarnego, choć jedzie prosto, to musi zjechać z drogi głównej w podporządkowaną i zasygnalizować skręt w prawo kierunkowskazem. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej, tu 201 zawsze powinien poczekać aż auto  jadące po drodze głównej opuści skrzyżowanie. Włącznie się do ruchu wcześniej, np. błędnie myśląc, że kierowca pojedzie prosto do Czarnego i wymuszanie pierwszeństwa to jedna z głównych przyczyn, dlaczego dochodzi do zdarzeń drogowych w tym miejscu.

Komentarze (1)

telewidz 2015-02-16 13:38

Postawić znak "stop " dla jadacych od Czarnego , takie to trudne , ale lepiej jak zginie jeszcze kilka osób to może sie ktos łaskawie zdecyduje

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: