Young Big Band zagrał w kinie Wolność

  • KW
  • 2015-02-13 11:15:40
Young Big Band zagrał w kinie Wolność
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj, o godz. 19:00 w sali kina Wolność odbył się wyjątkowy koncert podczas którego, przed szczecinecką publicznością wystąpił zespół Young Big Band pod dyrekcją Marcina Jaczewskiego.

Zespól Young Big Band Szczecinek powstał w marcu 2014 r. Ten niespełna roczny projekt od samego początku rozwijał się w bardzo dynamicznym tempie. Zespół rozrastał się od 12 do obecnie 14 muzyków, w znacznej większości uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Na uwagę zasługuje młody wiek instrumentalistów - najmłodszy jest uczniem szkoły podstawowej, większość muzyków na co dzień uczy się w gimnazjum i liceum, a skład uzupełnia student I roku Akademii Sztuki w Szczecinie. 

Pomysł na zespół oraz praca nad jego stałym rozwojem to spełnienie ambicji dyrygenta, Marcina Jaczewskiego. Zespół prezentuje wysoki poziom wykonawczy, jednocześnie zaskakując różnorodnym i dojrzałym repertuarem znanym wytrawnym słuchaczom jazzu i swingu. Young Big Band Szczecinek to powiew świeżości, zamiłowanie do muzyki i radość z budowania zespołu na miarę profesjonalnego big-bandu. 

Podczas wczorajszego koncertu wystąpili pod dyrekcją Marcina Jaczewskiego: 

Aleksandra Bukowska - saksofon altowy
Michał Giłka -saksofon altowy
Rafał Bronk - saksofon altowy
Michał Jenta - saksofon tenorowy
Basia Szmurło - saksofon tenorowy
Agata Pasińska - saksofon barytonowy
Marcin Gościński - trąbka
Paweł Brusiło - trąbka
Kacper Kłos - trąbka
Kacper Dawlewicz - trąbka
Maciej Prokopowicz - puzon
Maciej Orzeł Orłowski - bas
Michał Wiśniewski - piano
Dominik Karkoszka - perkusja

Sala kina Wolność wypełniła się po brzegi, a zgromadzona widownia chętnie nagradzała muzyków gromkimi brawami. Relację z koncertu zobaczycie Państwo już dzisiaj, 13 lutego w programie lokalnym. Zapraszamy serdecznie!

info: Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne/facebook.com

Komentarze (1)

andrew :-) 2015-02-13 20:42

dawaj soltys!!!! dawaj :-)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: