Będą produkować meble! Docelowo stworzą 500 miejsc pracy!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-02-11 15:09:38
Będą produkować meble! Docelowo stworzą 500 miejsc pracy!
  • Foto: portal.wrc.pl

Międzynarodowa firma produkująca meble zamierza wkrótce uruchomić produkcję w oddalonym o 67 km od Szczecinka, Świdwinie. Docelowo pracę znajdzie w niej nawet 500 osób.

 Polsko – ukraińsko – niemiecka firma „Stark Polstermobel” prowadzi produkcję mebli miękkich w Dniepropietrowsku, jednak w związku z trudną sytuacją na Ukrainie planuje przenieść ją do Polski. Wybór padł na Świdwin. – W ubiegłym roku wielokrotnie spotykałem się z przedstawicielami firmy i zachęcałem do zainwestowania w Świdwinie – mówi burmistrz Świdwina Jan Owsiak. – Rozmowy trwały wiele miesięcy. Pod koniec 2014 roku otrzymałem pismo oficjalnie potwierdzające, że fabryka mebli powstanie w Świdwinie.

W piśmie tym firma „Stark Polstermobel” wskazuje, jakie czynniki zdecydowały o wyborze Świdwina: są to przede wszystkim przychylność władz miasta, niewykorzystany obecnie, a potrzebny przy tej działalności produkcyjnej potencjał siły roboczej na terenie całego powiatu świdwińskiego, bliskość zagranicznych rynków zbytu (zwłaszcza niemieckiego i skandynawskiego) oraz dobre nasycenie województwa zachodniopomorskiego w zakłady potrzebne do współpracy.

Na realizację inwestycji firma wybrała działkę 50/13 przy ulicy Królowej Jadwigi. W pierwszym etapie planuje wybudować halę produkcyjną piętrową o powierzchni 3780 m oraz zatrudnienie 50 osób. W drugim wybuduje halę o powierzchni 11880 metrów i zwiększy zatrudnienie do 250 osób. W trzecim etapie natomiast nastąpi pełne uruchomienie produkcji i marketingu sprzedaży oraz zwiększenie zatrudnienia do 500 osób.

Firma wystąpiła do władz miasta o podział działki 50/13, wytyczenie z jej obszaru 1,5 hektara i sprzedaż tej części na własność. Pozostały obszar pragnie wydzierżawić do momentu całkowitego wykupienia, które zgodnie z harmonogramem inwestycji planowane jest na okres 3 lat. Rada Miasta podjęła już uchwałę w sprawie sprzedaży tego terenu.

Info: Grzegorz Szczepański

Komentarze (2)

HITECH 2015-02-11 17:52

i co na to władze Szczecinka?

dt 2015-02-12 12:56

Burmistrz, gdy ta inwestycja dojdzie do skutku, będzie wyrywał sobie włosy z głowy i w następną zimę zaprosi pracowników w/w firmy na szusowanie po szczecineckiej Gubałówce:)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: