Znamy liczbę bezdomnych na terenie gminy Szczecinek

  • KW
  • 2015-02-10 15:02:22
Znamy liczbę bezdomnych na terenie gminy Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Zakończyło się badanie liczby osób bezdomnych na terenie całej Polski. Badanie takie odbyło się w nocy z 21/22 stycznia 2015 roku także na naszym terenie.

W nocy 21 na 22 stycznia 2015 r. policjanci, strażnicy miejscy i gminni, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, placówek noclegowych i organizacji pozarządowych oraz wolontariusze policzyli osoby bezdomne w województwie. Spis były przeprowadzany w ogrzewalniach, noclegowniach, schroniskach, domach dla bezdomnych, hostelach, szpitalach, hospicjach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, zakładach karnych, aresztach śledczych, izbach wytrzeźwień, pogotowiach socjalnych, miejscach niemieszkalnych, pustostanach, domkach oraz altankach działkowych. Z informacji przekazanych do Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na terenie Pomorza Zachodniego w terminie przeprowadzania badania przebywało łącznie 2931 osób bezdomnych w tym: 2530 mężczyzn, 408 kobiet i 173 dzieci.

Z informacji, które otrzymaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na terenie gminy Szczecinek przebywa 55 osób bezdomnych, w tym 47 mężczyzn, 5 kobiet i 3 dzieci. Nasza ekipa redakcyjna miała okazję wziąć udział w nocnym liczeniu bezdomnych wraz z funkcjonariuszami ze Szczecinka. Zapraszamy do materiału wideo - naprawdę warto!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: