Uszkodzone lampy w parku i problem żebractwa, czyli tydzień Straży Miejskiej w Szczecinku

  • KW
  • 2015-02-09 10:57:19
Uszkodzone lampy w parku i problem żebractwa, czyli tydzień Straży Miejskiej w Szczecinku
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 2.08.2015 do 8.02.2015 r. strażnicy podjęli 102 interwencje w stosunku do 110 osób. W 17 przypadkach zastosowano postępowanie mandatowe natomiast w 9 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie. Dwie osoby upojone alkoholem zostały doprowadzone do miejsca zamieszkania. Jednego bezdomnego strażnicy umieścili w ośrodku dla bezdomnych.

2.02.2015 około godziny 13:30 strażnicy miejscy zostali telefonicznie wezwani na interwencję do mężczyzny, który leżał w klatce schodowej jednego z domów. Na miejscu zastano leżącego mężczyznę, który tam zasłabł. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, której załoga zabrała mężczyznę do szpitala.

6.02.2015 około godziny 9:15 w Szczecinku przed wejściem do sklepu Netto za pomocą monitoringu ujawniono przypadek uprawiania żebractwa przez młodego mężczyznę narodowości rumuńskiej. W związku z tym, iż nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów mężczyznę tego przekazano Policji. Kolejną żebrzącą osobę ujawniono na ul: Bohaterów Warszawy. Oboje mieszkają w Pile, a żebranie to ich sposób na zarabianie całkiem niezłych pieniędzy. Oboje po pouczeniu opuścili Szczecinek.

6.02.2015 około godziny 12:35 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ul. Kaszubską, gdzie przed wejściem do klatki schodowej leżał upojony alkoholem mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce zastano znanego z wielu wcześniejszych interwencji mężczyznę, który był upojony alkoholem do nieprzytomności. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, której załoga zabrała mężczyznę do szpitala.

7.02.2015 około godziny 9:15 strażnicy zostali wezwani na interwencję do autobusu komunikacji miejskiej, gdzie w autobusie spał upojony alkoholem mężczyzna, jeżdżący bez biletu. Kiedy mężczyzna został dobudzony zaczął się awanturować krzycząc słowa wulgarne. W związku z takim zachowaniem na tego mężczyznę zostanie sporządzony wniosek o ukaranie.

8.02.2015 około godziny 12:40 w parku miejskim na wysokości ulicy Szczecińskiej strażnicy ujawnili trzy uszkodzone lampy oświetleniowe. W każdej brakowało osłony, a kable były wyciągnięte na zewnątrz.

info: G.Grondys/SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: