Dwa tygodnie wolne od wojny

  • KW
  • 2015-02-09 09:19:35
Dwa tygodnie wolne od wojny
  • Foto: TV Gawex

W Połczynie Zdroju na zaproszenie Starosty Świdwińskiego i Burmistrz Połczyna przebywa obecnie 47-osobowa grupa dzieci z objętej wojną Ukrainy.

Na dwutygodniowym pobycie Połczyn-Zdrój gości dzieci tych, którzy obecnie walczą na wschodzie Ukrainy. Dla dzieci koszmar wojny to przede wszystkim strach o najbliższych, często funkcjonariuszy straży granicznej, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z separatystami. Organizatorzy robią wszystko, aby choć na dwa tygodnie dzieci zapomniały o wojnie. Jak powiedziała nam Burmistrz Połczyna-Zdroju, Pani Barbara Nowak wszystkie firmy, instytucje i organizacje poproszone o pomoc w tej sytuacji pomocy nie odmawiają. Efektem tego jest bogaty program pobytu. Każdego dnia dzieci z Ukrainy widzą coś nowego, odwiedzają szkoły, ośrodki kultury, firmy i instytucje i wszędzie są bardzo ciepło przyjmowane. Podczas wizyty w połczyńskim Centrum Kultury goście z Ukrainy ćwiczyli pod okiem instruktorów tańca. Efektem tych lekcji był krótki występ, który zaprezentowały cztery ukraińskie dziewczyny w kinie Goplana. Obecnie jest półmetek tego pobytu. Jeszcze przez tydzień ta spora grupa będzie odpoczywała w Połczynie-Zdroju. 

Niedzielne popołudnie, 8 lutego wypełniły w planie prezentacje wszystkich grup artystycznych, które działają w połczyńskim centrum. Rozpoczęciem spotkania była prezentacja spotkania, pokazującego jak dwutygodniowe ferie spędziły dzieci w Połczynie. Na scenie zaprezentowały się zarówno grupy tańczące i muzykujące. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

obserwator 2015-02-10 20:25

No własnie tak ja P Burmistrz powiedziała, nikt tym dzieciom nie odmawia pomocy, ciekawe dlaczego dla połczyńskich biednych dzieci nic takiego nie zasponsorują? słodycze, wejściowki, ciasta, wycieczki, kieszonkowe i co jescze?W połczynie są dzieci które kino widziały tylko z zewnatrz:(. Żenada..wszystko na pokaz....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: