Drapieżnik 2015

  • KW
  • 2015-02-09 09:12:24
Drapieżnik 2015
  • Foto: TV Gawex

Przez trzy dni myśliwi, zrzeszeni w czterech szczecineckich kołach łowieckich brali udział w pierwszym tego rodzaju polowaniu.

Drapieżnik 2015 to nowy pomysł szczecineckiego środowiska myśliwych. Z jednej strony chodzi o walkę przede wszystkim z lisami, których w naszych lasach jest za dużo, a z drugiej o integrację kół łowieckich. Myśliwi, trzydniowe zmagania podsumowali w miejscowości Kucharowo i to właśnie tam rozłożono pokot. Efekt tego dużego przedsięwzięcia to 42 lisy, 2 jenoty i 1 kuna. Królem polowania został Pan Andrzej Siwicki, który do swojego konta dopisał 5 lisów. Jak powiedział nam król polowania, lis to wyjątkowo inteligentne zwierzę i nie jest łatwo z nim wygrać. O tej porze roku dodatkowym atutem jest pokrywa śnieżna, która demaskuje tego drapieżnika.

Podsumowanie polowania było też doskonałą okazją wręczenia odznaczeń przyznanych przez Polski Związek Łowiecki. Wśród odznaczonych był między innymi Pan Jerzy Kolbusz z Koła Łowieckiego Ostoja. Ostatnim akordem trzydniowego polowania była myśliwska biesiada. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (24)

przyrodnik 2015-02-09 09:19

Mordercy, żeby ich zjadły myszy i szczury, które nie wyłapały lisy.

sylvia 2015-02-09 09:34

Nie wydaje mi się, by zamieszczanie zdjęć tych pozabijanych lisów na łamach portalu było odpowiednie.

mlody 2015-02-09 13:58

Przyrodnik znawca

shooter 2015-02-09 15:14

Przyrodnik:-D zarznac swinie, zebys mogl bandzioch napchac i dzieci kotletem pasc jest cacy, ale strzelanie do lisow i dzikow to grzech smiertelny, tak? Hipokryta

g 2015-02-09 15:15

Robi wrażenie, ale raczej złe

abc 2015-02-09 16:26

Drapieżnik, ale kto lis czy człowiek?

Zjedz teraz tego lisa! 2015-02-09 16:28

Hobby z przełomu epok...Śmieszne moim zdaniem.

Adam 2015-02-09 18:52

Żenada , takich zdjeć nie powinno się publikować , stado próżnych Knurów i zamordowane lisy .Patologia w imie regulacji pogłowia , Człowiek najwiekszym szkodnikiem natury.

tom myśliwy 2015-02-09 20:48

A jak lisek biedny morduje pisklęta kuroptw czy małe zające tudzież świeżo narodzone sarny to jest ok?? Najpierw należy zapoznać się z tematem a później krytykować i obrażać. Tacy z was ekolodzy,a ile razy w tym sezoniezzimowym karmiliscie zwierzęta w lesie??? hipokryci co mucha jak wam dokucza to tez ją w sypialni glaszczecie czy raczej packą przez łeb?

wielki brat 2015-02-09 23:10

Kawal dobrej roboty. Jest wieksza szansa dla zwierzyny drobnej takiej jak zajac czy kuropatwa i wychowku saren.

mm 2015-02-10 19:04

Lis poluje na sarnę małą, zjada pisklaki nie dla przyjemności jak myśliwi ale żeby przeżyć drogi Tomie ...Natomiast myśliwy co zrobi z upolowanym lisem zje go? Myśliwi to są dopiero hipokryci hoduja zające potem wypuszczają na wolność ,żeby móc później postrzelać do nich, Tak myśliwstwo to jest relikt przeszłości, A sprawa spod Kalisza Pomorskiego zarżnięcie i skórowanie żywego jelenia czy to już wyjaśnione? Stado Knurów jak ktoś napisał, ja bym dodał stado zakompleksionych fagasów...Byłem świadkiem jak myśliwi w lesie koło Złocieńca zasadzali się na zwierzynę w poblirzu paśnika czy to jest normalne?????????

mm 2015-02-10 19:07

Lis poluje na sarnę małą, zjada pisklaki nie dla przyjemności jak myśliwi ale żeby przeżyć drogi Tomie ...Natomiast myśliwy co zrobi z upolowanym lisem zje go? Myśliwi to są dopiero hipokryci hoduja zające potem wypuszczają na wolność ,żeby móc później postrzelać do nich, Tak myśliwstwo to jest relikt przeszłości, A sprawa spod Kalisza Pomorskiego zarżnięcie i skórowanie żywego jelenia czy to już wyjaśnione? Stado Knurów jak ktoś napisał, ja bym dodał stado zakompleksionych fagasów...Byłem świadkiem jak myśliwi w lesie koło Złocieńca zasadzali się na zwierzynę w poblirzu paśnika czy to jest normalne?????????

CZŁOWIEK 2015-02-10 20:44

Ktoś chyba nie wie co pisze i co mówi. Jeżeli jest dużo zajęcy, młodych sarn i małych dzików wówczas lisów jest mrowie. Przenoszą świerzb, robactwo i liszaje. Życzę powodzenia ekoterorystom chroniącym biedne zwierzątka.

strzelec wyborowy 2015-02-10 21:00

Widzę że niewielu ma pojęcie o łowiectwie, ale ubliżać i wyzywać myśliwych to wam łatwo przychodzi. Zwierz zastrzelony przez myśliwego ginie nagle od strzału bez wiedzy kto do niego strzela! Są przypadki postrzeleń i dochodzeń postrzałków ale nie myli się ten kto nic nie robi! Koń ma 4 nogi i też się potyka a co dopiero człowiek.... Jak ktoś kto nie ma pojęcia o łowach to niech się nie wypowiada a i tak będzie się zajadał pyszną kiełbasą z dzika u szwagra jak znam życie!!!! Ubliżacie myśliwym a obejrzyjcie sobie kiedyś filmik jak wygląda to w ubojniach, w fermach a tak wam to smakuje..... to gratulacje dla oszołomów przeciwników łowiectwa...

Ewa Pawlowska-Whitehead 2015-02-11 02:13

Ci Ludzie sa CHORZY i wymagaja specjalistycznego leczenia, to wszystko jest przerazajace a chwalenie sie tym na lamach prasy, jest wrecz nie do pojecia. tom mysliwy : nie ma Pan bladego pojecia , o czym wiemy i z jakimi tematami sie zapoznalosmy,( Smiem twierdzic , ze tych, o ktorych my wiemy jest znacznie wiecej ,niz tych, o ktorych wie szanowny Pan)jak rowniez o tym ,ile razy ktores z nas karmilo zwierzeta w zimie, zbieralo zmarzniete i okaleczone przez was ,mysliwych zwierzaki po lasach, lakach i taszczylo je na wlasnych plecach do wetwrynarzy! Walimy w stol, nozyce sie odezwaly! Zwierzeta zabijaja z glodu, wy z checi mordu i dla satysfakcji( mozna sie pochwalic przed kolegami mysliwymi i ocenic , kto wygral mordercza zabawe) Prosze raczej o zachowanie podobnych materialow zdjeciowych , dla siebie, bo publikowanie ich i ocenianie jako niebywale osiagniecia, napawa mnie wstretem i pogarda!Zycze zaprzestania procederu , Ktorym sie Pan szczyci, bo nie przynosi on Panu zadnej chwaly, wzbudza tylko niesmak ,nienawisc, przerazenie i chec uzycia bardzo mocnych wyrazow!Jak widze"czowiek i strzelec wyborowy,( zawsze latwiej sobie podbic bebenek ,jak nikt inny nie chce)rowniez mocno sie rozpedzili! Jeden z Panow wie nawet co nam smakuje ! Brawo, wyjatkowa zdolnosc jasnowidzenia!Rzeczywiscie sadzi Pan , za zwierzaka interesuje, kto do niego strzelal? Sadze natomiast, ze bardzo go ineresuje, jesli zwyrodnialcy obdzieraja go zywcem ze skory! Moze nieco zastanowienia ,zanim zaczniemy odgrywac krola LOWOW! CZlowieko- terorysto! Bez tych" biednych zwierzatek ", Ciebie tez nie byloby na tym swiecie.

ggg 2015-02-11 02:56

Przykład moralnej degregolady.

ja 2015-02-11 17:00

Ludzie polowali od zawsze bo są mięsożerni. Masakra i wielka krzywda dla zwierząt - to są masowe hodowle do uboju. Świniak na koksie 3 m-ce i kurczak 1 miesiąc. Stoi bez ruchy w klatce i czka aż go zabiją na kotlety. A prawie każdy je mięso. Więc o ile biorący udział w dyskusji nie są wegetarianami to ta dyskusja to hipokryzja.

ALDI 2015-02-11 20:56

G.... !!!!!!!!!!!!!!! KIEDY SKOŃCZY SIĘ BESTIALSTWO W TYM KRAJU ????????????

szczecinecczanin 2015-02-12 10:56

staliście w korkach przez blokady rolników z podlasia ZA CO za to że dziki zjadły uprawy rolnikom. Czego oni się domagają:- ODSTRZAŁU DZIKÓW !!! Moje pytanie brzmi: czy dla rolników dzik jest przyjacielem?? Czego oni się domagają LIKWIDACJI pogłowia dzików?? czy rolnicy to też banda zwyrodnialców???? jak piszą niektórzy co nie maja pojęcia o łowiectwie.

lisiarz 2015-02-12 10:58

jak rolnicy zejdą z szos domagając się redukcji pogłowia zwierzyny łownej

Halo Echo 2015-02-12 15:35

W jakim kierunku zmierza ta dyskusja?

nieobiektywny:) 2015-02-12 19:29

Glinik Zaborowski to nie jedyna miejscowość, którą upatrzyły sobie lisy. Drapieżniki wynoszą też kury gospodarzom w Godowej, Lutczy, w Nowej Wsi. Niejednokrotnie potrafią ukraść po 10 kur z jednego gospodarstwa.... Obłudnych "eKOLOGÓW" zachęcam do bezpośrednich rozmów z właścicielami kur wyduszonych przez lisy

Echo echo 2015-02-12 21:41

W kierunku grengolady. Rolnicy nie chcą dzików, dziki nie chcą myśliwych, państwo chroni dziki przez wybijanie loch, społeczeństwo karmi się kiełbasa wyborcza ociekającą krwią zarżniętych rytualnie krów. A schabowe rosnące na drzewach jak liście pojawiają się na talerzach razem z ziemniakami i surówką. Przecież one nie pochodzą z tyłków świń a są wytworem nie myślącej fabryki fasoli. Ludzie obudźcie się a eko - terrorystów pozostawcie samym sobie. Przecież oni nie jedzą mięsa zakupywanego w sklepach. Chciałbym by każdy z tych co tak piszą o pozostawieniu zwierzątek zostali pogryzieni przez wałęsające się psy w lesie, albo prze wściekłego lisa zakażonego parchem. A krwisty stek śnił się jako wielka czerwona plama, której nie można usunąć z ludzkiego sumienia . Jednym słowem grengolada.

ja 2015-02-17 10:23

Wszystkim którzy tak narzekają na myśliwych proponuje artykuł http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/8264/Dokarmianie-zwierzyny-lesnej dlaczego tam nie ma komentarzy ??? chociażby tych pozytywnych bo co !!! dobre uczynki nie robią wrażenia, nie można się wyżyć ??? gdzie są ci wszyscy opluwacze łowiectwa !!! Pozdrawiam negatywnie nastawionych do łowiectwa. Wróćcie do jaskiń i podcierajcie liśćmi tyłek bo ziemianka to niszczenie gleby a papier toaletowy to wyrąb lasów itp itd