Badmintoniści z UKS Gwda Wielka w Santoku

• Andrzej Nadolny
  • 2015-02-08 21:17:38

7 Lutego w Santoku (koło Gorzowa Wlkp.) w Otwartych Badmintonowych Mistrzostwach Santoka o Puchar Wójta Gminy, udział wzięła 4 osobowa reprezentacja UKS Gwda Wielka.

Do walki przystąpiło ponad 90 zawodników z takich miast jak Zielona Góra, Gorzów Wlkp., Koszalin, Sianów, Szczecin, Choszczno, Sulęcin, Poznań, Gralewo, Nowogród Bobrzański i Gwda Wielka. Zawodnicy UKS-u zdobyli następujące miejsca: 1 miejsce wywalczył 11 letni Kacper Kurek i zdobył złoty medal oraz puchar w kategorii młodzików a jego brat Michał Kurek (13 lat) zajął w tej samej kategorii miejsce 3. Piotr Kozioł (15 lat) zajął miejsce 4 stając w szranki z seniorami. Darek Schmidt startując w parze z zawodnikiem z Sianowa Marcinem Grzywaczem wywalczył srebrny medal w grze podwójnej. Poziom turnieju był bardzo wysoki a pojedynki trwały do późnych godzin wieczornych. Wyśmienitą formę prezentuje najmłodszy zawodnik Kacper Kurek, który to już po raz wtóry udowadnia swoja dominację w kategorii młodzików. My gratulujemy i życzymy dalszych zwycięstw.