Pani Emilia-kolejna szczecinecka stulatka

  • Irek Markanicz
  • 2015-02-07 11:13:05
Pani Emilia-kolejna szczecinecka stulatka
  • Foto: Irek Markanicz

Do grona osób które ukończyły sto lat, dołączyła mieszkanka Szczecinka, pani Emilia Pietrzak. Co prawda, urodziny przypadają 4-tego lutego ale to właśnie w sobotnie przedpołudnie, rodzina zorganizowała okolicznościową uroczystość.

Pani Emilia, podobnie jak większość mieszkańców naszego regionu, pochodzi z kresów wschodnich. Po II Wojnie Światowej osiedliła się wraz z mężem w miejscowości Czarne. To właśnie w podczarneńskich lasach jej mąż rozpoczął pracę w Lasach Państwowych. Od lat 50-tych, Pani Emilia też była pracownikiem LP. Najpierw w miejscowości Czarne, potem w Czarnoborze by zakończyć swą karierę w Szczecinku. Jak powiedział nam jeden z trzech synów szacownej jubilatki, nie wiadomo co sprawiło że jego Matka doczekała tak pięknego wieku. W diecie nie unikała tłustych potraw ale stroniła od alkoholu i kawy. Do 95-tego roku życia mieszkała samodzielnie, później przez trzy lata opiekował się nią syn. Od dwóch lat, szacowna jubilatka jest podopieczną szczecineckiej "Patronki".

Podczas dzisiejszej, porannej uroczystości, bohaterka spotkania otrzymała listy gratulacyjne między innymi od: premier Ewy Kopacz, burmistrza Jerzego Hardie Douglasa, dyrektora  Sławomira Cichonia z RDLP, senatora Piotra Ziętarskiego oraz od kierownictwa ZUS-u. Od teraz jubilatka będzie otrzymywała dodatkowe świadczenie emerytalne, wypłacane właśnie przez ZUS. Jest to "świadczenie dla stulatka", wypłacane w kwocie 3191 zł. Taka kwota, będzie od teraz dodatkiem do każdego, comiesięcznego świadczenia emerytalnego Pani Emilii.

Na uroczystości, nie zabrakło licznie zgromadzonych znajomych, przyjaciół i rodziny."100 lat to za mało,150 by się zdało" odśpiewały dzieci, wnuki i prawnuki szacownej jubilatki.    

Do serdecznych życzeń dla Pani Emilii dołącza się także redakcja TV Gawex. Wszystkiego najlepszego na następne 100 lat!

Relację z tych wyjątkowych urodzin, zobaczą Państwo w poniedziałek 09.02 w programie lokalnym TV Gawex

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

mieszkanka 2015-02-07 15:47

gratulacje dla Pani Emilii!

2015-02-08 17:54

No to ZUS chyba jest nieco mniej zadowolony z ur. P. Emilii. Pomimo ZUS gratulacje!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: