Dziś radni zdecydują o przyszłości złocienieckich szkół - Sesja Rady Miasta w Złocieńcu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-02-05 14:34:43
Dziś radni zdecydują o przyszłości złocienieckich szkół - Sesja Rady Miasta w Złocieńcu
  • Foto: TV Gawex

Dziś 05.02 o godz. 17.00 odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Złocieniec. Znów będzie gorąco, ponieważ problem reorganizacji złocienieckich szkół w dalszym ciągu nie jest rozwiązany. Duże emocje budzi także punkt czwarty dzisiejszej 05.02 sesji, a mianowicie "Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta z siedzibą przy ul. Chopina 10 w Złocieńcu".

Jak możemy przeczytać w piśmie burmistrza Zacharzewskiego z dnia 23 stycznia 2015 roku. Z dniem 1.09.2015r. gmina ma obowiązek zapewnić miejsca w przedszkolu dzieciom w wieku 4 - 5 lat, a następnie od 1.09.2017r. - dzieciom w wieku 3 - 5 lat. Przedszkole w Złocieńcu dysponuje obiektem przy ul. Okrzei 4, w którym posiada 6 sal dydaktycznych. W roku szkolnym 2014/2015 Przedszkole w Złocieńcu odpłatnie wykorzystuje sale lekcyjne w obiektach szkół podstawowych, by zaspokoić zapotrzebowanie rodziców na usługi przedszkola, a które są niezbędne na potrzeby tych szkół.

Od 1.09.2016r. zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły odbywać się wyłącznie w obiektach spełniających wymogi ustalone dla przedszkoli w przepisach prawa. W związku z tym, konieczne jest przekazanie budynku przy ul. Orzeszkowej na potrzeby Przedszkola w Złocieńcu, gdyż tylko ten obiekt można dostosować do potrzeb wychowania przedszkolnego (budynek był wybudowany z przeznaczeniem na przedszkole). Obecnie budynek ten jest wykorzystywany na potrzeby SP 1, które „dzieli” z kolei swój budynek z Gimnazjum Nr 1.

Przekazanie budynku przy ul. Orzeszkowej Przedszkolu w Złocieńcu spowoduje zwiększenie liczby oddziałów szkolnych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu przy ul.I Dywizji WP 4a przy tej samej liczbie sal lekcyjnych. Wynikiem tego byłoby znaczne zwiększenie zmianowości w tym obiekcie, uniemożliwiające prowadzenie prawidłowego procesu nauczania i pogorszenie stanu dotychczasowego. W związku z powyższym celowym było przeprowadzenie całościowej analizy stanu organizacyjnego szkół w gminie Złocieniec oraz zaproponowanie kompleksowych rozwiązań począwszy od przedszkola i skończywszy na gimnazjach.

Dodatkowo  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta z siedzibą przy ul. Chopina 10 w Złocieńcu, ma zostać wcielona do SP Nr1, tak aby w przyszłości stanowiły one jedną jednostkę administracyjną. Sytuacja ta budzi wiele emocji, zarówno wśród nauczycieli, rodziców, uczniów, a także samych radnych, głosujących nad uchwałami, mającymi uprawomocnić lokalną reformę szkolnictwa.

Sytuacja złocienieckich szkół  nadal jest niejasna. Dzisiejsza sesja RM i podjęte na niej decyzje, będą niezwykle istotne dla ich przyszłego funkcjonowania.

Relację z tej sesji, oraz wynik głosowania, zobaczą Państwo już jutro na naszej antenie. Zapraszamy!

 

Komentarze (2)

mieszkaniec Budowa 2015-02-05 18:12

A co będzie z naszymi Maluszkami? Gdzie będzie przedszkole? Jeśli w budowie zlikwidują to jak dzieci będą dojeżdżały do Złocieńca? Czy o nas też pamiętacie? To jest osiedle wojskowe i tu musi być przedszkole.

Szweja 2015-02-11 22:33

Musi to na Rusi...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: