Wniosek w sprawie referendum przyjęty! KNP zaczyna zbierac podpisy!

  • Eliza Świtling
  • 2015-02-05 10:38:47
Wniosek w sprawie referendum przyjęty! KNP zaczyna zbierac podpisy!
  • Foto: TV Gawex

Szczecineckie koło Kongresu Nowej Prawicy po raz kolejny wystąpiło z inicjatywą referendalną w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Tym razem wniosek był bezbłędny i jako taki został przyjęty przez burmistrza.

Informowaliśmy Panstwa o tej inicjatywie referendalnej w artykule http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/8123/Wniosek-w-sprawie-odwolania-Strazy-Miejskiej-do-poprawy. Wtedy z przyczyn formalnych wniosek nie został przyjęty.

Błędy formalne zostały w między czasie naprawione przez Kongres Nowej Prawicy i przedwczoraj wniosek wpłynął do Urzędu Miasta. 

Burmistrz w dniu wczorajszym wystosował pismo do Pana Marcina Bedki, Pełnomocnika do spraw referendum:

" Na podstawie art. 12 ust.3 ustawy z dnia 15 września 2000r. o referendum lokalnym, potwierdzam otrzymanie w dniu 3 lutego 2015r powiadomienia o zamiarze wystąpienia Kongresu Nowej Prawicy - koło Szczecinek z inicjatywą referendalną w sprawie likwidacji Straży Miejskiej w mieście Szczecinek." - czytamy w odpowiedzi burmistrz.

Następnym krokiem w drodze do referendum, będzie zebranie 10% podpisów osób uprawnionych do głosowania mieszkańców Szczecinka. Przypominamy że to około 4000 tysiące głosów, a na zebranie podpisów Kongres Nowej prawicy ma 60 dni. Później nad wnioskiem debatować będą radni Rady Miasta.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: