''Popełniliśmy błąd''. Policja przyznaje się do zaniechań podczas próby samobójczej młodej kobiety

  • KW
  • 2015-02-03 13:35:06
''Popełniliśmy błąd''. Policja przyznaje się do zaniechań podczas próby samobójczej młodej kobiety
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckiej policji trwa właśnie kontrola wewnętrzna, mająca na celu wyjaśnienie przyczyn zaniechania działań podczas wczorajszej (02.02) próby samobójczej w Szczecinku.

Po sytuacji, która miała miejsce 2 lutego w poniedziałek, w godzinach popołudniowych (więcej: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/8165/Mloda-kobieta-tym-razem-skoczyla) usłyszeć można było opinie, które jednoznacznie oskarżały szczecineckich funkcjonariuszy o to, że nieprawidłowo zostały wykonane pewne czynności związane z pomocą dla młodej kobiety, która dokonała próby samobójczej. Okazuje się jednak, że obawy były słuszne i doszło do zaniechania obowiązków. Dziś (03.02) w Komendzie Powiatowej Policji w Szczecinku odbywa się kontrola wewnętrzna, która ma na celu wyjaśnienie co zostało zaniedbane i dlaczego na miejsce zdarzenia nie została wezwana karetka pogotowia. Po ocenie całej sytuacji jaka miała miejsce i po tym, co zrobili policjanci wysłani na miejsce zdarzenia Komendant Powiatowy doszedł do wniosku, że jednak popełniliśmy błąd polegający na tym, iż za pierwszym razem nie powiadomiono służb medycznych i nie przekazano tej kobiety w ręce pogotowia - powiedział Pan Kazimierz Harasym z KPP Szczecinek. Komendant nakazał wszczęcie postępowania wyjaśniającego, które ma wykazać jak duży błąd został popełniony. Jeśli czynności wyjaśniające wykażą, że doszło do błędu, a wszystko na to wskazuje, że doszło Komendant Powiatowy ma możliwość wszczęcia postępowania dyscyplinarnego i, w zależności od tego, jaką winę dany policjant popełnił, zastosować jedną z kar dyscyplinarnych - dodał Pan Harasym.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że kobieta, która wczoraj skoczyła z bloku przy ulicy Kościuszki znajduje się w szpitalu w Szczecinie. Ma połamane dwie nogi oraz miednicę. Stan jej zdrowia jest jednak stabilny.

Komentarze (1)

Marta 2015-02-04 07:02

Oj !!! Mezus troskliwy !! Kochany Patrys M i jego kochana mama. Od kiedy wy tacy troskliwi jestescie !!! Zapomnieliscie tylko dodac , ze wiele lat robiliscie wszystko zeby dziewczynie ( Karolinie ) zycie zniszczyc ! Patryczku zapomniales powiedziec Panu Redaktorowi , ze znecales sie Fizycznie i Psychicznie nad Zona !!! Nie patrzales na nic, wielokrotnie wyrzucales Karoline na Bruk i wymieniales zamki w drzwiach od Mieszkania aby nie weszla do swojego domu !!! Dziewczyna tulala sie , katem spala u swojego Ojca . Matka Karoliny chciala z nia nawiazac Kontakt , ale robiliscie wszystko aby tego kontaktu nie bylo. Zapomniales , ze Tesciowa (ANNA ) pomagala wam przez kilka lat , slala Nowe meble z zagranicy, pieniadze.... wszystko co jest potrzebne do Zycia !!! Ostatnim razem jak wymieniles zamki w drzwiach , ... Karolina dzwonila do Matki Anny i plakala przez telefon , ze nie moze wejsc do domu , bo wymieniles zamki i powiedziales , ze do tego domu nie wejdziesz juz !!! Matka Karoliny dzwonila na Policje w Szczecinku i Policja odzyskala klucze do mieszkania, dzieki matce weszla do tego mieszkania ! Karolina wiele bledow popelnila , kazdy popelnia te bledy, ... zapomniales tylko dodac , ze razem Cpaliscie i piliscie i sa na to Swiadkowie !!! Nie rob z Karoliny Potwora bo dla mnie to Ty zawiniles , ze stalo sie to tak a nie inaczej !!! nie wybielisz sie przed TV. My zrobimy wszystko aby Karolinie bylo lepiej ale bez Ciebie . Teraz musi wrocic tylko do zdrowia !!! 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: