Awantura na PKP i nietrzeźwi rowerzyści, czyli tydzień pracy Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-02-02 08:26:55
Awantura na PKP i nietrzeźwi rowerzyści, czyli tydzień pracy Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 26.01.2015 do 1.02.2015 r. strażnicy podjęli 85 interwencji wobec 124 osób. Na 7 osób zostały nałożone mandaty karne, na 7 osób zostaną sporządzone wnioski o ukaranie.

26.01.2015 około godziny 7:25 patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Boh. Stalingradu zauważył mężczyznę jadącego rowerem, który poruszał się po chodniku zygzakiem. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że mężczyzna ten znajduje się w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mężczyzna ten posiadał sądownie orzeczony zakaz prowadzenia rowerów za wcześniejsze przypadku jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ten został przekazany policji.

26.01.2015 około godziny 15:30 strażniczki miejskie patrolując ulicę Koszalińską zauważyły chłopca, który prowadząc rower ciągną za sobą worek. W worku znajdowały się części samochodowe. Jak tłumaczył części te znalazł na terenie ogrodów działkowych. W związku z tym, że nie można było zidentyfikować części, chłopca tego zwolniono, jednak podjęto dalsze czynności. Szybko skontrolowano pobliskie warsztaty samochodowe. W wyniku podjętych czynności ustalono świadka, który widział legitymowanego chłopca jak ten kilkukrotnie przez dziurę w płocie wchodził na teren warsztatu i kradł tam różnego rodzaju części. Następnie strażniczki udały się na pobliski skup złomu gdzie ten nieletni chłopiec już usiłował spieniężyć po cenie złomu skradzione części samochodowe. Nieletni przyznał się zarówno do tej jak i wcześniejszych kradzieży. Został przekazany Policji.

28.01.2015 około godziny 12:25 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który zaczepia przechodniów i żebrze przy sklepie Netto. Po przyjeździe na miejsce zastano policjanta, który szarpał się z doskonale nam znanym bezdomnym. Strażnicy pomogli policjantowi go obezwładnić. Założono mu kajdanki. Jak ustalono mężczyzna ten kopnięciem nogą uszkodził szybę w drzwiach do sklepu. Został przekazany patrolowi Policji.

30.01. 2015 około godziny 9:00 asysta dla ZGM przy wejściu do jednego z mieszkań, z którego byli zalewani sąsiedzi mieszkający poniżej. Następnie lokatorów tego mieszkania przewieziono do szpitala celem przeprowadzenia badań a następnie do ośrodka dla bezdomnych w Przeradzi.

30.01.2015 około godziny 23:15 interwencja na dworcu PKP gdzie zgłoszono, że dwóch bezdomnych awanturuje się. Po przyjeździe na miejsce patrol zastał tam sześć osób z czego dwie wszczęły awanturę głośno wykrzykując wulgaryzmy. Na obu zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

31.01.2015 około godziny 12:05 patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Kopernika zauważył rowerzystę jadącego po chodniku. Po jego zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że rowerzysta znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce wezwano patrol policji, któremu przekazano rowerzystę.

1.02.2015 około godziny 11:55 w Szczecinku na ul: Lipowej patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Lipową zauważył rowerzystę jadącego po chodniku. Rowerzysta ten przejechał przez przejście dla pieszych. Po jego zatrzymaniu do kontroli okazało się, że mężczyzna ten znajduje się w stanie nietrzeźwości. Rowerzysta został przekazany policji.

Oprócz tych działań prowadzone były zajęcia na temat bezpieczeństwa z dziećmi i młodzieżą uczestniczącą w zajęciach feryjnych w Szkole Podstawowej nr 1 oraz SAPIKu. Spotkanie z grupą dzieci odbyło się również w siedzibie Straży Miejskiej.

info: G. Grondys, Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: