Jest biała lista pracodawców ze Szczecinka i okolic

  • KW
  • 2015-01-31 17:48:08
Jest biała lista pracodawców ze Szczecinka i okolic
  • Foto: TV Gawex

Od kilku dni w mediach społecznościowych mamy do czynienia z rozkwitem stron, które charakteryzują się wspólnym hasłem "Czarna lista pracodawców..." Równie szybko zaczęły pojawiać się "Białe listy pracodawców..." Taka lista właśnie pojawiła się w Szczecinku

Dzięki facebookowej akcji, użytkownicy mogą zdobyć informacje na temat nieuczciwych pracodawców z danego regionu. Pierwsza taka strona dotyczyła nieuczciwych pracodawców z Trójmiasta, Krakowa i Warszawy. Obecnie każde większe miasto posiada taką właśnie stronę. W styczniu 2015 "Czarna lista pracodawców .." pojawiła się także w Szczecinku i przez zaledwie kilka dni  istnienia odnotowała, ponad 3300 polubień. Pracowałam tam półtorej roku to wiem co tam się dzieję, zawsze miałam na pieńku z Dyrektorem, bo nie szanował kobiet i często na nocne zmiany przychodził p***y, no mam nadzieję że jeszcze jacyś pracownicy się wypowiedzą, ale nie sądzę,tak samo było w pracy,w szatni wszyscy gadali ale jak zobaczyli dyrektora to nikt się nie odzywał, a co do wypłat to też najniższa krajowa, nadgodziny nie wypłacane, nocki też, niestety taka jest prawda.. - między innymi takie opinie możemy tam przeczytać. W przypadku większości czarnych list pracodawców zasady są podobne. Administratorzy stron zbierają informację od rozgoryczonych użytkowników Facebooka, którzy doświadczyli przykrych sytuacji w pracy bądź w relacjach z pracodawcami. Niestety nie zawsze administratorzy mają możliwość weryfikacji  podawanych informacji, co sprawia, że takie strony są doskonałym miejscem dla umieszczania tam różnych oskarżeń. Pracodawcy nie dają za wygraną. Ci, którzy czują się niesprawiedliwie oskarżeni kierują pozwy do sądu. W przypadku "Czarnych list pracodawców.." z Zakopanego, Tarnowa i Nowego Targu takich pozwów jest już 16.

Niewiele czasu minęło, a na tym samym portalu społecznościowym  zaczęły pojawiać się "Białe listy pracodawców". Także taka  "Biała lista pracodawców Szczecinek i okolice" pojawiła się dla naszego miasta. Tu, w przeciwieństwie do czarnej listy, potencjalnie przeczytamy same pozytywne opinie dotyczące pracodawców. pensja 2000 plus premia zazwyczaj 100-150zl:-) możliwe zaliczki pensja na czas woda cały rok odzież obuwie Badania lekarskie na czas :-)miły szef wiadomo wymagający możliwość dorobienia fuchy na weekend - napisał zadowolony pracownik jednej z firm. Aktualnie strona zyskała 383 polubienia przez dobę swojego istnienia. Strona dostępna jest pod adresem: https://www.facebook.com/pages/Bia%C5%82a-Lista-Pracodawc%C3%B3w-Szczecinek-i-okolice/438919752930434

Jest biała lista pracodawców ze Szczecinka i okolic

Komentarze (5)

Cenzura 2015-01-31 20:46

Świetny pomysł z tą listą

Misia 2015-01-31 21:46

Czarna lista pracodawców ze Szczecinka i okolic zniknęła z facebooka, czy naprawdę była aż taka czarna, że musiała zniknąć !

xx 2015-02-01 15:03

Gdzie sie podziała ...Czarna lista pracodawców ze Szczecinka i okolic ... to zawsze jakies ostrzezenie a tu bum i nie ma ? czyżby prawda bolała?

polewka 2015-02-01 22:17

czarna lista znikła ponieważ okazało się że w Szczecinku nie ma uczciwych pracodawców

Anka 2015-02-03 12:27

Czarna lista pracodawców dostępna tutaj: wiecej.info/czarnalistapracodawcow zobaczcie czy nie ma tam firmy w której składacie CV. Ja dzięki temu się nie nacięłam.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: