Grafika cyfrowa w CK Zamek

  • KW
  • 2015-01-31 16:53:47
Grafika cyfrowa w CK Zamek
  • Foto: TV Gawex

30 stycznia w Centrum Konferencyjnym Zamek swoje indywidualne prace, po raz drugi w Szczecinku, zaprezentował Leszek Żebrowski.

Artysta plastyk, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie Leszek Żebrowski tym razem w Szczecinku zaprezentował wystawę swojej grafiki cyfrowej.

Leszek Żebrowski jest rodowitym szczecinianinem. W swoim rodzinnym mieście ukończył Liceum Sztuk Plastycznych, by potem do niego wrócić po pięcioletnich studiach w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Najbardziej rozpoznawalny jest jako autor ponad 400 plakatów wydanych drukiem w dużych nakładach na ogół związanych z kulturą. Promował swoją twórczość na ponad 70 wystawach indywidualnych nie tylko w Polsce. Brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych, przede wszystkim w dziedzinie plakatu na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Jest laureatem ponad 30 nagród i wyróżnień miedzy innymi na najważniejszych przeglądach plakatu w Moskwie, Teheranie, Mons, Charkowie, Warszawie, Rzeszowie i Oświęcimiu. W Akademii Sztuki w Szczecinie jest kierownikiem katedry Projektowania Graficznego.

Wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie przybyli by podziwiać prace Leszka Żebrowskiego. Jeśli jednak jest ktoś, kto nie mógł przybyć na wernisaż, mamy dobrą wiadomość. Prace grafiki cyfrowej podziwiać można w szczecineckim Zamku do 1 marca.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: