Gorąca sesja Rady Miasta w Złocieńcu na temat likwidacji szkół

  • KW
  • 2015-01-30 13:54:09
Gorąca sesja Rady Miasta w Złocieńcu na temat likwidacji szkół
  • Foto: TV Gawex

29 stycznia w czwartek odbyła się w Złocieńcu sesja Rady Miasta. Poruszała bardzo gorący temat, bo propozycję reorganizacji pracy szkół, w tym likwidację kilku jednostek edukacyjnych.

Wczorajsza sesja odbyła się w sali Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Wszystko dlatego, że w porządku obrad zaplanowano dość głośny ostatnio temat, czyli głosowanie nad zamiarem likwidacji dwóch podstawówek i jednego gimnazjum w Złocieńcu. Sprawa ta, tak bardzo poruszyła mieszkańców, dlatego bardzo licznie przybyli oni do ZOKu. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, przebieg sesji niespodziewanie się zmienił. Już na początku spotkania Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski złożył wniosek o wycofanie dwóch z trzech, bardzo istotnych dla mieszkańców tej miejscowości punktów. Problem likwidacji dotyczył Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 oraz Gimnazjum nr 2. W związku z ustaleniami, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu przy ulicy Czwartaków będzie Zespołem Szkół. W tej kwestii Burmistrz przystał na propozycję rodziców i nauczycieli, którzy zaproponowali stworzenie zespołu szkół zamiast likwidacji. Jeśli natomiast chodzi o podpunkt, który dotyczył głosowania nad likwidacją Szkoły Podstawowej nr 2 to został on także usunięty z obrad na wniosek jednej z radnych i przegłosowany przez Radę Miejską. Tym samym, póki co szkoły na osiedlu Czwartaków będą połączone, a Szkoła Podstawowa nr 2 będzie funkcjonowała. 

Przychyliliśmy się do wniosku rodziców. Dzięki demokracji i po analizach, które udało się wykonać przed sesją utworzony zostanie zespół szkół. Myślę, że to jest dobry znak, szczególnie dla rodziców i nauczycieli żeby udowodnili, że ta szkoła się faktycznie utrzyma i jakość nauczania się nie zmieni - powiedział nam Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski. 

Już w poniedziałek (02.02.2015) zapraszamy na relację do TV GAWEX o zamiarze likwidacji szkół w Złocieńcu, w którym wypowiedzą się między innymi mieszkańcy i władze miasta. 

Komentarze (1)

Magda 2015-02-01 20:22

W Złocieńcu wszystkie sesje odbywają się na sali widowiskowej ZOK, już od kilku(nastu) lat..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: