Uważaj komu powierzasz klucze do swojego mieszkania

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-01-28 19:02:15
Uważaj komu powierzasz klucze do swojego mieszkania
  • Foto: KPP Koszalin

Mieszkanka Koszalina, 44 letnia kobieta, współpracująca z biurem nieruchomości w jednym z przeznaczonych do wynajęcia mieszkań przechowywała przedmioty pochodzące z dokonanej przez nią kradzieży.

Policjanci z Komisariatu II w Koszalinie ustalili, że 44-letnia kobieta współpracowała z  miejscowym biurem nieruchomości. Z racji tej współpracy kobieta dysponowała kluczami do mieszkań, które miała pokazywać potencjalnym klientom, celem wynajęcia. Jak się okazało, odwiedzała mieszkania nie tylko w tym celu i w jednym z nich ukryła  przedmioty pochodzące z włamania. Kryminalni z koszalińskiego  komisariatu, we współpracy z pokrzywdzoną, ustali, że 44-latka pod koniec grudnia 2014 roku włamała się do piwnicy jednego z bloków. Właścicielka piwnicy robiła w domu remont i przeniosła do pomieszczeń piwnicznych rzeczy, które mogłyby się zniszczyć czy zabrudzić w trakcie prac. Jakiś czas później zorientowała się, że ktoś wyłamał kłódkę w drzwiach i zabrał między innymi zabezpieczone tam dywany. Jak się okazało, włamania dokonała właśnie 44-letnia zatrzymana. Następnie kobieta ukryła przedmioty w jednym z mieszkań na wynajem, do którego miała klucze. Następnie wystawiła je na sprzedaż na lokalnym portalu internetowym.

Zarzuty włamania nie są jedynymi jakie przedstawili kobiecie policjanci z komisariatu II. W chwili zatrzymywania przez patrol podejrzana odrzuciła parcianą torebkę, którą miała przy sobie. Okazało się, że oprócz łomu i metalowego drutu, znajdowało się w niej zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badania wskazały, że była to kokaina w ilości ponad 3 gramy. Po przedstawieniu zarzutów oraz przesłuchaniu podejrzanej akta sprawy trafiły do koszalińskiej prokuratury. Tam zapadły decyzje o objęciu 44-latki policyjnym dozorem.

Info: KPP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: