Połczyn Zdrój zwycięzcą plebiscytu ''Świeć się z Energą''

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-01-28 14:33:30
Połczyn Zdrój zwycięzcą plebiscytu ''Świeć się z Energą''
  • Foto: www.swiecsie.pl

Połczyn-Zdrój został wybrany najładniej oświetlonym miastem w Polsce! To właśnie jego iluminacje świąteczne cieszyły się w tym roku największą sympatią głosujących w VI edycji Plebiscytu Miast „Świeć się z Energą”. W walce o zwycięstwo Połczyn-Zdrój wyprzedził ponad 220 miast z całego kraju, pokonując w finale m.in. Gdynię, Lublin i Bielsko-Białą. Zwycięzca – oprócz tytułu – otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy zł, który przeznaczy na cel charytatywny.

Rywalizacja w tegorocznej edycji plebiscytu była zaciekła. Połczyn-Zdrój prowadził na początku etapu ogólnopolskiego, szybko wyprzedziła go jednak Bielsko-Biała, by potem oddać pozycję lidera Aleksandrowi Łódzkiemu. W końcu jednak Połczyn-Zdrój odzyskał prowadzenie. W finałowym etapie Plebiscytu oddano łącznie aż 89 tys. głosów. Miasta do ostatniej chwili mobilizowały swoich mieszkańców i sympatyków, zachęcając ich do okazania wsparcia i oddania głosów. Co może zaskakiwać, wśród pokonanych znalazły się miejscowości znacznie większe niż ostateczny zwycięzca. Tak jak na etapie wojewódzkim, to lokalny patriotyzm i determinacja mieszkańców otworzyły Połczynowi-Zdrojowi drogę do wygranej.

Zwycięzca tegorocznej edycji, Połczyn-Zdrój zdobył łącznie aż 35 900 głosów. Minimalnie za nim znalazł się Aleksandrów Łódzki, który walczył o pierwsze miejsce do ostatnich chwil głosowania, jednak ostatecznie z liczbą 35 633 głosów zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się zeszłoroczny zwycięzca Bielsko-Biała, która zgromadziła 4438 głosów. Finałową rywalizację z zapartym tchem śledzili nie tylko mieszkańcy miast, które znalazły się w końcowym, finałowym etapie, ale także ich władze.

Bardzo cieszymy się z tego sukcesu. Od kilku lat angażujemy się w akcję „Świeć się z Energą” ponieważ wierzymy, że Połczyn-Zdrój jest pięknie rozświetlone na święta. Mieszkańcy także są wyjątkowi, bo potrafią solidarnie zmobilizować się i intensywnie wspierać swoje miasto w rywalizacji nie tylko o tytuł, ale przede wszystkim o nagrodę charytatywną – mówi Barbara Nowak, burmistrz miasta Połczyn-Zdrój – Dziękuję wszystkim, którzy oddali na nas swój głos. Satysfakcja jest tym większa, że Połczyn-Zdrój otrzyma ekologiczny, nowoczesny sprzęt AGD, w który będziemy mogli wyposażyć najbardziej potrzebującą placówkę w mieście.

Dostanie się do finału rywalizacji miast nie było łatwe. W rekordowej pod tym względem edycji świątecznego plebiscytu wzięło udział aż 228 miejscowości, a do walki o zwycięstwo stanęło 16 liderów regionalnych. Obok nagrody głównej dla Połczyna-Zdroju, wszyscy finaliści zostaną uhonorowani nagrodą na cel charytatywny – drobnym sprzętem AGD o wartości 1 tysiąca zł każdy. Do udziału w zabawie przyciągają jednak nie tylko nagrody. Nie mniej istotne jest zjednoczenie ludzi wokół ich miasta, obudzenie w nich poczucia dumy z miejsca, w którym na co dzień mieszkają i pokazanie im, że ich miasto jest naprawdę piękne. Plebiscyt niejednokrotnie pozwala odkryć swoją miejscowość na nowo, a jej świąteczny blask w niejednym mieszkańcu obudził uczucie lokalnego patriotyzmu. O to też chodziło organizatorom akcji.

Serdecznie gratulujemy Połczynowi-Zdrój, a szczególnie placówce, do której trafi nagroda, bo to jej podopieczni są największymi zwycięzcami naszej zabawy – mówi koordynator akcji Jarosław Kozłowski.

To zwycięskie miasto zadecyduje, na jaki cel przeznaczona zostanie energooszczędny sprzęt AGD. W roku ubiegłym główną nagrodę otrzymał Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bielsku-Białej. Sponsorem zarówno nagrody głównej, jaki i nagród dla laureatów wojewódzkich, jest spółka ENERGA Oświetlenie.

Wyniki finału Plebiscytu Miast "Świeć się z Energą":

I miejsce − Połczyn Zdrój, 35900 głosów
II miejsce – Aleksandrów Łódzki, 35633 głosy
III miejsce – Bielsko-Biała, 4438 głosów
IV miejsce − Rzeszów, 3249 głosów
V miejsce − Września, 2067 głosów

info: Energa

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: