Jedenastka jako ekspresówka

  • KW
  • 2015-01-23 12:48:53
Jedenastka jako ekspresówka
  • Foto: www.tutajglogow.pl

21 stycznia w Warszawie odbyły się rozmowy dotyczące zmiany statusu drogi krajowej nr 11.

Środowe spotkanie w Warszawie odbyło się z inicjatywy samorządowców i parlamentarzystów naszego regionu. Dla takich miejscowości jak Koszalin, Kołobrzeg i Szczecinek trasa wiodąca od śląska przez Poznań w kierunku Bałtyku to główny szlak komunikacyjny, mający niebagatelne znaczenie dla rozwoju gospodarczego. Starania o to, by DK nr 11 miała standardy drogi ekspresowej trwają już od dłuższego czasu. Jednym z elementów zmiany są planowane inwestycje, związane z obwodnicami (między innymi obwodnica Szczecinka). Jednak ważne jest, aby cała trasa była w wyższym standardzie. W ten sposób, szczególnie letni ruch komunikacyjny będzie odbywał się szybciej i bezpieczniej. 

Muszę powiedzieć, że są to bardzo trudne rozmowy. 11-tka jest aktualnie w rankingu dróg, które mają być zmieniane na drogi ekspresowe. My swoje plany przedstawiliśmy i spotkały się one z dużym zrozumieniem. Mnie się wydaje, że jest duża szansa na to, że ten odcinek 11-tki zostanie włączony do tego planu przebudowy na drogę ekspresową w ciągu najbliższych lat, a nie w odległej przyszłości - powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. 

Burmistrz zwrócił także uwagę na to, że z punktu widzenia Szczecinka ważniejszy byłby odcinek Szczecinek-Poznań, ponieważ ten odcinek łączy nas z już powstałą siecią dróg szybkiego ruchu dróg ekspresowych i autostrad. Wówczas mielibyśmy dojazd "autostradą" na przykład do Poznania.

W Warszawie rozmawiano też na temat bajpasów na DK 11 i DK 20. Słyszałem plotki, że jest odwołana budowa obwodnicy Szczecinka. Chcę powiedzieć, że jest wręcz odwrotnie. Na spotkaniu w Warszawie dość mocno zaznaczałem, że trzeba powrócić też do tematu projektowania bajpasów między 20 a 11 i także to się spotkało o dziwo ze zrozumieniem i bardzo dobrym przyjęciem Pana ministra. Dlatego można powiedzieć, że jest także na to szansa i mamy się w ciągu najbliższych tygodni w tej sprawie kontaktować - poinformował nas Burmistrz Szczecinka. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: