Modernizacja w Mechaniku za 550 tysięcy złotych

  • KW
  • 2015-01-22 11:26:00
Modernizacja w Mechaniku za 550 tysięcy złotych
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim Zespole Szkół nr 5 zakończył się bardzo ważny projekt. Dzięki przeprowadzonej modernizacji, uczniowie mają okazje praktycznie uczyć się zawodu.

Nowe przepisy dotyczące egzaminowania w poszczególnych zawodach, które prowadzi Powiat Szczecinecki wymusiły działania modernizacyjne w kierunku kształcenia zawodowego. Dzięki temu, w Zespole Szkół nr 5, który znany jest także jako "Mechanik" wykonano prace, które pochłonęły kwotę 550 tysięcy złotych. Szkoła została przystosowana do przeprowadzania egzaminów przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. To są nowe wymogi, żeby nasi uczniowie mogli na współczesnych urządzeniach, które także mogą znaleźć w niektórych szczecineckich warsztatach, uczyć się zawodu - powiedział nam wicestarosta Marek Kotschy. 

Środki, które zostały przeznaczone na wyposażenie techniczne i urządzenia to około 350 tysięcy, natomiast nakłady na modernizację budowlaną to około 160 tysięcy. Dzięki powstałej hali, młodzież może się kształcić i uczyć na przykład wymiany części samochodowych. Przy okazji powstały także dwie pracownie specjalistyczne. Bardzo się cieszę, że szkoła jest w posiadaniu na przykład komputera diagnostycznego, ponieważ nasze współczesne samochody są przepełnione elektroniką i bez takich urządzeń nie jesteśmy w stanie znaleźć usterki - mówił Marek Kotschy. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: