Rozpoczęła się walka o Budowlankę

  • KW
  • 2015-01-21 09:13:12
Rozpoczęła się walka o Budowlankę
  • Foto: TV Gawex

Starostwo chce likwidacji szkoły, a nauczyciele i uczniowie mówią "nie".

Wczoraj, 20 stycznia po południu na najwyższej kondygnacji budynku edukacyjnego Zespołu Szkół nr 3 miały miejsce twarde rozmowy. Z jednej strony Starostwo chce szkołę zlikwidować, a kształcenie zawodowe tu prowadzone przenieść do Zespołu Szkół nr 5. Z drugiej strony jest sprzeciw nauczycieli i uczniów. Głównym argumentem organu prowadzącego jest sytuacja demograficzna. W ciągu trzech lat ubyło w murach szkoły około 100 uczniów. Nauczyciele podkreślają jednak, że przez wiele lat wypracowali odpowiednie warunki do kształcenia zawodowego, m.in. wiązało się to z przygotowaniem szkoły do przeprowadzenia kwalifikacji zawodowych. 

W spotkaniu oprócz pracowników i przedstawicieli szkoły wzięli też udział powiatowi radni, przedstawiciele firm, w których uczniowie odbywają praktyki zawodowe oraz politycy. Na spotkaniu pojawił się nawet Czesław Hoc, poseł PiS. 

Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto. Będzie ona należała do rady powiatu i zostanie wyrażona w formie uchwały o zamiarze likwidacji szkoły. Relację ze spotkania zobaczycie dziś w programie lokalnym, TV GAWEX g. 17:15. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: