Budowlanka w Mechaniku? Jest pomysł likwidacji ZS nr 3

  • KW
  • 2015-01-20 14:13:43
Budowlanka w Mechaniku? Jest pomysł likwidacji ZS nr 3
  • Foto: TV Gawex

Od kilku dni w naszym mieście usłyszeć można informację o planach zamknięcia Zespołu Szkół nr 3, słynnej "Budowlanki". Postanowiliśmy więc zapytać w Starostwie, jakie są plany związane z tą właśnie szkołą.

Jak powiedział nam Marek Kotschy, zastępca Starosty Powiatu Szczecineckiego kwestia zmian w szkolnictwie, w powiecie jest poruszana już od kilku lat i wszyscy o tym doskonale wiedzą. Likwidacja nie oznacza jednak braku kształcenia w kierunkach budowlanych w naszym powiecie. Aktualnie jest rozważany pomysł likwidacji Zespołu Szkół nr 3 i przeniesienie kształcenia budowlanego do Zespołu Szkół nr 5. Taka koncepcja była już trzy lata temu i wtedy mieliśmy przenosić tą szkołę do tak zwanego Mechanika. I będziemy na ten temat rozmawiać, ponieważ zmiany w naszym szkolnictwie muszą nastąpić - mówił M. Kotschy. 

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest po prostu demografia. Jak się dowiedzieliśmy, powiat szczecinecki nie będzie w stanie utrzymywać w najbliższych latach wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Dziś, 20 stycznia o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie w powiecie z pracownikami szkoły, gdzie zostanie poruszona kwestia likwidacji szkoły. 

Więcej na ten temat i rozmowa z Markiem Kotschy, zastępcą Starosty Szczecineckiego już dziś w serwisie lokalnym TV GAWEX "Echa Dnia", 20.01.2015r., g. 17:15. 

Komentarze (2)

Uczeń 2015-01-20 21:05

Wszyscy są podporządkowani , taka jest prawda , nikt nie pomyśli o uczniach a tym bardziej o nauczycielach , którzy mają swoje rodziny , dzieci na utrzymaniu ... ZS3 do ZS5 , gdzie tu logika , chcą zrobić studia dla obcokrajowców ( pracowników krono ) a nasi uciekają za granice w tej chwili za pracą , za kilka lat będą uciekać za wykształceniem !! .. ludzie pobudka !

gość 2015-01-21 03:47

Do mechana? Ciekawe jak oni sobie to wyobrażają..przecież mechanik juz ledwo mieści uczniów a co dopiero dokoptowac budowlanke.. Technik Architektury Krajobrazu Zielonego i Technik Teleinformatyk wiele ze sobą wspólnego nie mają..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: