Motocyklem po chodniku i z narkotykami

  • KW
  • 2015-01-20 10:30:02
Motocyklem po chodniku i z narkotykami
  • Foto: fakt.pl

Drawscy policjanci zatrzymali 17-latka, który nie tylko jeździł motocyklem po chodniku ale też miał przy sobie narkotyki. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie młody mężczyzna usłyszał pierwszy zarzut.

Wieczorem patrol prewencji zauważył, że po chodniku przy jednej z ulic w centrum Drawska Pomorskiego jeździ motocykl. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. Jak się okazało, nie miał on przy sobie dokumentów pojazdu, a poza tym nie posiadł uprawnień do kierowania nim. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na niego grzywnę w wysokości 550 złotych. Kiedy zatrzymany znajdował się radiowozie, mundurowi zauważyli, że wyrzucił na podłogę auta "jakieś" zawiniątko. Jak się później okazało, była to marihuana. 17-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc.

Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania środka odurzającego - wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna przyznał, że zanim wsiadł na motocykl zażył narkotyk i to właśnie będąc pod jego wpływem nieodpowiedzialnie jeździł po chodniku. Nie wykluczone więc, że wkrótce 17-latek usłyszy również zarzut kierowania pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środka odurzającego. Policjanci zabezpieczyli jego krew do badania. Za przestępstwo posiadania narkotyków, zgodnie z ustawą grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, a za prowadzenie pojazdu pod jego wpływem do lat 2.

info: www.drawsko.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: