Pijani rowerzyści bez oświetlenia i susz przypominający marihuanę - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-01-19 09:20:37
Pijani rowerzyści bez oświetlenia i susz przypominający marihuanę - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 12.01.2015 do 18.01.2015 r. strażnicy podjęli 111 interwencji wobec 118 osób. Na 9 osób zostały nałożone mandaty karne, na 13 osób zostaną sporządzone wnioski o ukaranie.

13.01.2015 r. około godziny 19:40 strażnicy miejscy patrolując ulicę Wyszyńskiego zauważyli mężczyznę, który przeszedł przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną w chwili nadawania światła czerwonego. Mężczyzna poszedł do jednego z supermarketów, a strażnicy za nim. Po chwili gdy wychodził ze sklepu został przez strażników wylegitymowany. Podczas legitymowania, spod jego kurtki zaczęły wypadać czekolady. Widząc to zaczął uciekać. Ucieczka nie trwała zbyt długo. Został przez strażników ujęty. Podczas tego wyrywał się, szarpał oraz zadawał kopnięcia i uderzenia, zachowywał się jak odurzony narkotykami wobec czego został obezwładniony przy użyciu siły fizycznej i kajdanek. Jak się okazało mężczyzna ten w sklepie dokonał kradzieży czekolad, co zostało potwierdzone na nagraniach monitoringu. Na miejsce wezwano patrol Policji, któremu go przekazano.

15.01.2015 r. około godziny 15:05 strażnicy podejmowali interwencję w sprawie dokonanych zniszczeń na ul: Kamiennej. Świadek zdarzenia wskazał grupkę osób, która brała w tym udział. Na miejscu strażnicy wylegitymowali 4 nieletnich, z których jeden przyznał się do zniszczenia lampy oświetlającej wejście do klatki schodowej. Cała czwórka została przekazana patrolowi policji.

16.01.2015 około godziny 23:05 patrol złożony ze strażnika i policjantki został wezwany do pomocy załodze karetki pogotowia ratunkowego, której załoga została wezwana do mężczyzny, który na chodniku przewrócił się uderzając głową. Mężczyzna ten odmówił przyjęcia pomocy ale w związku z tym, że nie był w stanie iść o własnych siłach został odwieziony do miejsca zamieszkania

18.01.2015 r. około godziny 4:25 patrol złożony ze strażnika i policjanta został wezwany na interwencję do jednego z bloków, gdzie na schodach miał leżeć mężczyzna. Po wejściu do klatki schodowej napotkano młodego mężczyznę schodzącego z góry. W związku z tym, że zachowywał się nerwowo i dziwnie sprawdzono kieszenie jego odzieży w wyniku czego ujawniono zawiniątko z suszem przypominającym marihuanę. Mężczyzna ten został przekazany policji.

18.01.2015 około godziny 16:55 na ul: E. Plater patrol Straży Miejskiej zauważył rowerzystę jadącego bez wymaganego oświetlenia. Po jego zatrzymaniu do kontroli okazało się, że mężczyzna ten znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mężczyznę tego strażnicy przekazali Policji

18.01.2015 r. około godziny 20:05 podczas patrolowania ulicy Cieślaka strażnicy zauważyli rowerzystę jadącego bez wymaganego oświetlenia. Po jego zatrzymaniu do kontroli okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Rowerzysta został przekazany patrolowi policji.

W ostatnim tygodniu, w związku z feriami zimowymi w kilku szkołach zostały przeprowadzone pogadanki z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się w miejscach publicznych oraz zagrożeń z jakimi mogą się spotkać. Mamy nadzieję, że takie działania pozwolą najmłodszym uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

info: Grzegorz Grondys/SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: