Przesłuchania trwają. Ogólnopolski Festiwal ''Piosenka jest dobra na zimę'' w kinie Wolność

  • KW
  • 2015-01-16 11:05:08
Przesłuchania trwają. Ogólnopolski Festiwal ''Piosenka jest dobra na zimę'' w kinie Wolność
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim kinie Wolność dziś, 16 stycznia o godzinie 10:00 rozpoczęły się przesłuchania do Ogólnopolskiego Festiwalu "Piosenka jest dobra na zimę". Tym razem gościem specjalnym i jednym z członków jury jest Janusz Panasewicz.

Bardzo ciekawa jest historia tego festiwalu. Wszystko zaczęło się od lokalnego przeglądu kolęd i pastorałek, który został zorganizowany w wierzchowskiej szkole. Dość szybko kolędowe spotkania, dzięki profesjonalnej oprawie, stały się wydarzeniem ogólnopolskim. Od samego początku głównodowodzącym jest Krzysztof "Ogień" Leśniewski. To kolędowe śpiewanie w niewielkim Wierzchowie przyciągało prawdziwe gwiazdy. Najlepsi wokaliści byli zarówno jurorami, jak i gośćmi specjalnymi każdej edycji. Po kilku latach zdecydowano, że impreza przeniesie się do Szczecinka, później, aby rozszerzyć możliwości repertuarowe zmieniono formułę wydarzenia. Od kilku lat jest to festiwal pod nazwą "Piosenka jest dobra na zimę" i mimo zmiany najczęściej słyszymy repertuar bożonarodzeniowy. Prawdziwa rywalizacja rozpoczyna się już przy zgłoszeniach kandydatów. Wokaliści przysyłają swoje propozycje w formie nagrań.

Dzisiejsze przesłuchania przebiegają w trzech kategoriach wiekowych. W tej edycji, wszystkich wykonawców jest około 40. Komisja wybierze zwycięzców i dziś, 16 stycznia o godzinie 17 odbędzie się koncert finałowy, podczas którego zostaną wręczone nagrody. Osoby, które zajmą pierwsze miejsca i grand prix zaśpiewają raz jeszcze na scenie szczecineckiego kina. Będzie to support przed głównym koncertem, którego gwiazdą będzie Janusz Panasewicz, wokalista zespołu Lady Pank w swoim autorskim projekcie muzycznym. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: