Niebawem ruszą prace nad Strefą Aktywnego Wypoczynku przy osiedlu Kopernika. Zobacz, jak będzie wyglądała

  • KW
  • 2015-01-15 11:14:43
Niebawem ruszą prace nad Strefą Aktywnego Wypoczynku przy osiedlu Kopernika. Zobacz, jak będzie wyglądała
  • Foto: UM Szczecinek

Jak się okazuje, jeszcze w styczniu lub na początku lutego 2015 roku rozpoczną się prace nad Strefą Aktywnego Wypoczynku, która powstanie na Osiedlu Kopernika. Pierwsze prace będą dotyczyły bagrowania i pogłębiania bajora.

Inwestycja na Osiedlu Kopernika została wpisana do budżetu miejskiego na rok 2015 i na pewno zostanie zrealizowana. Koncepcję stworzył i zwizualizował Pan Tomasz Wolanin, architekt Urzędu Miasta. Inwestycja rozpocznie się od bagrowania i pogłębiania bajora. Prawdopodobnie jeszcze w styczniu lub na początku lutego, firma, która wykonywała prace bagrowania na Zatoce Trzesieckiej jakiś czas temu, zajmie się także bajorem na Osiedlu Kopernika. Staw będzie miał wówczas głębokość 1 metra. Równolegle idą prace związane z przygotowaniem nie koncepcji, a projektu. Jak będziemy mieli projekt to zaczniemy realizację. Czy my to zrobimy do lata? Wydaje mi się, że nie ale na pewno w tym roku tą całą inwestycję związaną z uatrakcyjnieniem tych terenów, znajdujących się na wschód od ulicy Kopernika przeprowadzimy - powiedział Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Jak się dowiedzieliśmy ciągle trwają "spory" odnośnie tego, jak w ostateczności miałby wyglądać ten teren. Jednak z całą pewnością będzie to teren rekreacyjny, gdzie będą mogli przebywać zarówno młodzi i starsi. Będzie miejsce dla wrotkarzy, wędkarzy, zielone tarasy, na których będzie można usiąść, odpocząć patrząc na to jeziorko. Ma tam być także pewien rodzaj pomostu. Powinno to wszystko bardzo ładnie wyglądać, są na to pieniądze i powinny one wystarczyć na to, żeby zrealizować ten projekt - mówił Burmistrz Szczecinka. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

gosc 2015-01-16 18:27

skate park by tam pasował, obok jest mcdonald i młodzież

2015-01-17 11:59

Paint level 99

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: