Pierwsza, mobilna karetka z namiotem pneumatycznym już na początku marca w Szczecinku

  • KW
  • 2015-01-14 14:14:02
Pierwsza, mobilna karetka z namiotem pneumatycznym już na początku marca w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Prawdopodobnie na początku marca 2015 roku do szczecineckiego szpitala trafi pierwsza mobilna karetka wraz z namiotem pneumatycznym.

Dzięki wnioskowi, który został złożony przez Starostwo i Spółkę Szpital w Szczecinku w roku 2014 udało się pozyskać środki na zakup karetki, która posiada na wyposażeniu namiot pneumatyczny. Ma on służyć jako "mały oddział" w momencie, kiedy dochodzi na przykład do wypadku, w którym jedna karetka nie jest w stanie sobie poradzić. Wówczas rozstawia się taki mobilny szpital, w pełnej sterylizacji i o pełnym wyposażeniu, umożliwiającym robienie podstawowych zabiegów na miejscu. 

Przetarg na zakup takiej karetki został ogłoszony w grudniu 2014 roku i rozstrzygnięty, dzięki czemu pierwsza mobilna karetka do Szczecinka przyjedzie na początku marca 2015. Wartość tej inwestycji to prawie 540 tysięcy złotych. Karetka będzie obsługiwała region od Barwic w górę, ponieważ karetka obsługująca w tym momencie ten teren jest taka, którą powinniśmy w pierwszej kolejności wymienić. Jeśli ta karetka z namiotem pneumatycznym i takim wyposażeniem się sprawdzi to być może w kolejnych latach, każdego roku będziemy starali się wymieniać po jednej karetce - powiedział nam Adam Wyszomirski, Prezes szczecineckiego szpitala. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: