8 marca wybory do Rad Osiedli

  • KW
  • 2015-01-14 09:55:46
8 marca wybory do Rad Osiedli
  • Foto: www.mapy.eholiday.pl

8 marca 2015 roku odbędą się kolejne wybory. Tym razem wybierać będziemy Radnych do Rad Osiedli.

Kandydatem na Radnego Rady Osiedla może być stały mieszkaniec osiedla , który uprawniony jest do głosowania w wyborach do Rady Miasta. Zgłoszenie kandydata na radnego wymaga pisemnego poparcia przez co najmniej 30 wyborców zamieszkałych na terenie danego osiedla. Kandydaci mają czas do 5 lutego, aby zgłosić swoją kandydaturę do Osiedlowych Komisji Wyborczych. 

Natomiast członkowie Osiedlowych Komisji Wyborczych mają czas na indywidualne zgłaszanie swoich kandydatur do dnia 21 stycznia 2015. Kandydatem na członka osiedlowej komisji wyborczej może być stały mieszkaniec danego osiedla, uprawniony do głosowania w wyborach do Rady Miasta. W przypadku większej liczby zgłoszonych kandydatur do składów OKW zostanie przeprowadzone publiczne losowanie w dniu 26 stycznia 2015r. Na terenie miasta Szczecinek wybory do Rad Osiedli zostaną przeprowadzone przez 12 osiedlowych komisji wyborczych, w 5 osobowych składach.

Prezentujemy kalendarz wyborczy: http://www.gawex.pl/pliki/kalendarz_wyborczy.pdf

Komentarze (1)

Marcin 2015-01-14 13:57

Fajne te rady osiedli .... Mieszkańcy z osiedla PILSKA-BUKOWA miała taką radę już wcześniej i co ? Nic nie mogliśmy zrobić, bardzo długo walczyliśmy, żeby po osiedlu na ulicach z polbruku nie jeździły ciężarówki, a do dzisiaj porusza się tymi ulicami niejaki serwis mobilny i parkuje pod naszymi domkami ciężarówkami. A rada osiedla nie pomogła....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: