Skok na "cztery dychy". 28-latek zatrzymany

  • KW
  • 2015-01-12 12:28:12
Skok na "cztery dychy". 28-latek zatrzymany
  • Foto: www.7dni.info

Czaplineccy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o kradzież kasetki z pieniędzmi. Mężczyzna liczył na pokaźny łup, a grozi mu pokaźna kara.

Policjanci z Czaplinka otrzymali zgłoszenie, że w jednym z miejscowych zakładów pracy miało miejsce włamanie. Sprawca z pomieszczenia biurowego zabrał kasetkę z pieniędzmi. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia przejrzeli zapis zakładowego monitoringu, na którym widać było jak mężczyzna bez żadnych problemów, swobodnie porusza się po obiekcie. Bez zbędnego błądzenia sprawca trafia do pomieszczenia, gdzie znajduje się kasetka, a następnie wybiega z "łupem"  z terenu zakładu.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że sprawcą tej kradzieży jest któryś z pracowników. Po szybkiej weryfikacji listy zatrudnionych dotarli do 28-letniego mieszkańca Czaplinka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze nie znaleźli jednak przy nim skradzionej kasetki. Jak się okazało, podczas wykonywania oględzin miejsca zdarzenia, kasetka oraz łom, którym posłużył się sprawca znajdowały się kilkadziesiąt metrów od ogrodzenia zakładu.

Najprawdopodobniej, spłoszony alarmem sprawca porzucił skradzione mienie, nie mogąc nawet sprawdzić, jak pokaźny jest jego łup. Mężczyzna były rozczarowany, ponieważ w kasetce znajdowało się jedynie 40 złotych.

28-latek usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Mimo wielu obciążających go dowodów nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. O jego winie lub niewinności zadecyduje sąd. Za kradzież z włamaniem, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

info: www.szczecin.kwp.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: