Straż Pożarna. 60 wyjazdów podczas jednego weekendu

  • KW
  • 2015-01-12 08:50:22
Straż Pożarna. 60 wyjazdów podczas jednego weekendu
  • Foto: OSP Czaplinek

Podczas weekendu strażacy z powiatu drawskiego wyjeżdżali około 60 razy usuwając skutki wichury. Na terenie gminy Czaplinek odnotowano 14 interwencji.

W dniu 10.01.2015 roku około godziny 17:15 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do powalonego drzewa, blokującego drogę z Czaplinka do Mirosławca. Jak się później okazało, nie był to jedyny wyjazd tego dnia.

W czasie kiedy jeden zastęp OSP Czaplinek usuwał zator na drodze w kierunku Mirosławca, drugi zastęp został zadysponowany na ulicę Pięciu Pomostów. Na odcinku 100 metrów wiatr przewrócił tam 3 drzewa.

Po usunięciu powalonych drzew strażacy zostali zadysponowani do pożaru przewodu kominowego na ulicy Dworcowej. Po przybyciu polecono wygasić piec, zbadać powietrze pod kątem zawartości w nim tlenku węgla oraz za pomocą gaśnicy proszkowej zgasić palącą się sadze w przewodzie kominowym.

Około godziny 20:00 jednostka została zadysponowana do kolejnego pożaru w kominie tym razem na ulicy Gdańskiej. Polecono rozstawić podnośnik hydrauliczny i za pomocą sprzętu do czyszczenia kominów strącić palącą się sadze.

Około godziny 21:00 strażacy z OSP Czaplinek wyjechali do przewróconego drzewa blokującego drogę krajową nr 20 na trasie Czaplinek - Szczecinek. Za pomocą pilarek spalinowych zator usunięto.

W dniu 11.01.2015 roku około godziny 1:20 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do powalonego drzewa na granicy powiatów drawskiego i świdwińskiego. Polecono zatrzymać ruch na drodze i za pomocą pił spalinowych usunięto zator. Około 7:20 strażacy zostali zadysponowani do drzewa blokującego trasę Czaplinek - Mirosławiec.

Około 10:30 strażacy wyjechali ponownie na ulicę Pięciu Pomostów do przechylonego drzewa zagrażającemu budynkom mieszkalnym. Za pomocą piły spalinowej drzewo całkowicie usunięto.

info: www.gcr.czaplinek.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: