Bezpieczeństwo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • KW
  • 2015-01-10 10:56:08
Bezpieczeństwo podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
  • Foto: www.tygodnikpowszechny.pl

Już w niedzielę, 11 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra kolejny raz podczas XXIII finału. Do kwestowania w tym czasie uprawnieni będą wolontariusze. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych - otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci.

Nad bezpieczeństwem podczas WOŚP czuwać będą zachodniopomorscy policjanci. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Będą też, jak co roku, pilnować porządku na imprezach oraz asystować podczas konwojów zebranych pieniędzy.

Aby mieć pewność, że pieniądze trafią do potrzebujących przypominamy o kilku zasadach bezpieczeństwa. W poprzednich latach na terenie całego kraju zdarzały się sytuacje, że datki na rzecz WOŚP zbierane były przez osoby nie uprawnione, a pieniądze zamiast dla potrzebujących trafiały do kieszeni oszustów.

Aby mieć pewność, że pieniądze zostaną przekazane zgonie z intencją ofiarodawców przypominamy, że każdy z wolontariuszy powinien posiadać przy sobie identyfikator i mieć go w widocznym miejscu. Umieszczone będą na nim następujące dane: indywidualny numer, zdjęcie osoby, numer ankiety i miejsce zamieszkania. Każdy identyfikator ma pieczątkę i hologram w kształcie serduszka, jest zalaminowany i po prawej stronie ma kod QR. Ponadto uprawnieni wolontariusze mają specjalną puszkę. Puszka musi być oklejona zabezpieczającymi banderolami WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych będzie wiele osób dobrej woli, także tych najmłodszych. Apelujemy do wolontariuszy o zachowanie rozwagi a w szczególności:

-     nie należy chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w grupie innych osób,
-     dzieci do 16 roku życia powinny kwestować w towarzystwie osoby dorosłej,
-     unikać miejsc mało uczęszczanych, zwłaszcza po zmierzchu,
-     jak najszybciej powiadamiać policję o wszelkich podejrzeniach zaistnienia niebezpieczeństwa lub przestępstwa.

info: KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: