WOŚP w Szczecinku i w okolicznych miejscowościach. Zobacz co, gdzie i kiedy

  • KW
  • 2015-01-09 11:24:09
WOŚP w Szczecinku i w okolicznych miejscowościach. Zobacz co, gdzie i kiedy
  • Foto: www.kultura.tarnow.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia 2015 roku. Zobacz, jakie atrakcje przygotowały sztaby WOŚP ze Szczecinka i z regionu.

Hasłem przewodnim 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest "Podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów". 

W Szczecinku sztab WOŚP przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przygotował szereg atrakcji. Oczywiście przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy, a oprócz tego na scenie szczecineckiego kina wystąpi między innymi zespół Lord - Sound of Queen and Rock Ballads wykonujący covery legendarnego zespołu Queen. Przeprowadzone zostaną licytacje gadżetów i przedmiotów z warszawskiego sztabu WOŚP a także tych, które zostały ofiarowane przez ludzi dobrej woli. Przewidziany jest także poranek filmowy dla najmłodszych, prezentacje sekcji SAPiKu, turniej gier komputerowych (g.15:00), a na sam koniec światełko do nieba. Natomiast na Placu Kamińskiego w godzinach od 12 do 16 będzie można zobaczyć pokazy klubu motoryzacyjnego SCS Szczecinek, pokazy Stowarzyszenia Miłośników Wojsk Radzieckich oraz wystawę motocykli Szczecineckiej Grupy Motocyklowej (więcej: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/8020/W-niedziele-przyjdz-na-Plac-Kaminskiego-Moto-Orkiestra)

W Bornem Sulinowie wolontariusze będą kwestowali od godziny 10:00. O godzinie 14:00 ruszą wszystkie zaplanowane atrakcje z okazji WOŚP. Zaplanowano wydarzenia aż w czterech miejscach: w Zespole Szkół przy al. Niepodległości 24, w Auli Budynku Kulturalno-Oświatowego, w Hali Sportowej CKiR oraz w Bibliotece Miejskiej. Zobaczyć będzie można występy dzieci, wokalistów, zespołów oraz muzyków, pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków z Ośrodka Szkolenia PSP z Bornego Sulinowa. Tradycyjnie zostanie "wysłane" światełko do nieba o godzinie 20. Przygotowano także turniej piłki nożnej, loteria fantowe oraz kiermasz przeczytanej książki. 

Na terenie gminy Barwice działa sztab zarejestrowany przy Ośrodku Kultury i Turystki w Barwicach. Podczas 23 Finału w sali miejskiej, w Barwicach odbędą się licytacje, prezentacje artystyczne i szereg innych atrakcji. W sztabie będzie pracować 75 wolontariuszy z oryginalnymi identyfikatorami i puszkami oraz pracownicy OKiT, nauczyciele, instruktorzy, szkoły oraz OSP Barwice. 

W Połczynie Zdroju w Centrum Kultury Kino Goplana odbędzie się także lokalny XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie m.in. występy taneczne zespołów z Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, koncert zespołu „Doobragramy” oraz licytacja gadżetów. Na zakończenie Finału o godz. 20.00 tradycyjne „Światełko do Nieba”.

W Złocieńcu zbiórka publiczna będzie trwała w godzinach 7:30-20:00. Zaplanowano między innymi pokaz sprzętu wojskowego i broni 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów, gorącą żołnierską grochówkę i inne atrakcje, które odbędą się w godzinach 10-14 na Rynku Staromiejskim. Sztab znajduje się przy Złocienieckim Ośrodku Kultury i także tam, o godzinie 20:00 wysłane zostanie światełko do nieba. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: