Niecodzienna wystawa w szczecineckim Muzeum

  • KW
  • 2015-01-09 08:25:42
Niecodzienna wystawa w szczecineckim Muzeum
  • Foto: Muzeum Regionalne Szczecinek

15 stycznia w szczecineckim Muzeum Regionalnym odbędzie się wernisaż wystawy "Historia Polski według komiksu".

To niecodzienna wystawa - z jednej strony to lekcja historii przedstawiona za pomocą ilustracji komiksowych, a z drugiej to pionierskie ujęcie tego typu tematu w historii muzealnictwa. Komiks potrafi opowiadać w sposób lekki i przyjemny, o czym będzie można się przekonać przechodząc od planszy do planszy. Do ważnych faktów historycznych dodane zostały ciekawostki i anegdoty. 

Układ ekspozycji będzie chronologiczny i podzielony na rozdziały. Są wśród nich opowieści o królach, wojnach, klęsce powstań, walkach o wolność ale też o naszej kulturze, nauce, sztuce i słynnych miejscach, z których możemy być dumni, miastach, które odegrały ważne role w historii naszej ojczyzny. Ekspozycja skierowana jest do całych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży uczącej się. Oglądanie jej można potraktować jako kolorową lekcję historii. Ma ona za zadanie nie nudzić, jak szkolne podręczniki, lecz zaciekawić do dalszej przygody z nauką historii. 

Zapraszamy na wernisaż wystawy Wojciecha Łowickiego "Historia Polski według komiksu", który odbędzie się 15 stycznia 2015 roku o godzinie 17:00. Będzie on połączony z wykładem dr Tomasza Marciniaka. Wystawa potrwa do 22 lutego 2015 roku. 

Niecodzienna wystawa w szczecineckim Muzeum

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: