W noclegowniach coraz więcej osób bezdomnych

  • KW
  • 2015-01-07 13:59:53
W noclegowniach coraz więcej osób bezdomnych
  • Foto: TV Gawex

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. Na szczęście, w naszym mieście istnieją noclegownie i schroniska, z których każdy bezdomny może skorzystać, jeśli oczywiście wyrazi taką chęć.

Jak powiedziała nam Pani Elżbieta Dobrzańska, specjalista ds. bezdomności ze szczecineckiego MOPSu w noclegowni na ten moment jest 13 osób i z dnia na dzień liczba ta się zwiększa. Niestety, noclegownia ma ograniczoną liczbę miejsc, jednak pracownicy MOPSu starają się każdemu pomóc. Wciąż jednak jest wiele osób, którzy nie chcą korzystać z pomocy i ciepłego kąta. W takich placówkach jak noclegownie, schroniska obowiązuje pewien regulamin. Osoby, które nie chcą skorzystać z noclegowni zazwyczaj mają problem z alkoholem, a w takich ośrodkach spożywanie alkoholu jest zabronione - mówi Pani Elżbieta Dobrzańska. 

W Szczecinku na bezdomnych czekają także ciepłe, bezpłatne posiłki. Jak się dowiedzieliśmy, codziennie z takiej pomocy korzysta około 50 osób bezdomnych. Dodatkowo taka osoba otrzyma jeszcze suchy prowiant. 

Dziś w TV GAWEX wyemitujemy program "Życie bez domu", w którym wypowie się specjalista ds. bezdomności Pani Elżbieta Dobrzańska oraz Pani Jagoda, bezdomna, która korzysta z noclegowni. Zapraszamy przed telewizory o godzinie 17:15!

W noclegowniach coraz więcej osób bezdomnych

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: