Dość bezpieczny Sylwester w naszym województwie

  • KW
  • 2015-01-02 12:09:41
Dość bezpieczny Sylwester w naszym województwie
  • Foto: www.radiostargard.fm

Sylwester w województwie zachodniopomorskim minął bez poważniejszych wydarzeń kryminalnych. Policjanci interweniowali przede wszystkim wobec osób, które nie przestrzegały porządku prawnego, a także wobec tych, którzy prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci oceniają sylwestrową noc jako spokojną i porównywalną do ubiegłorocznego sylwestra. W Szczecinie w czasie imprezy sylwestrowej pojawiło się kilka tysięcy osób. Najwięcej bo około 6 tyś. tuż przed pokazem fajerwerków, jednak zaraz po nim większość uczestników powróciła do domów. Policjanci zabezpieczający imprezę masową, dbali m.in. o to aby uczestnicy nie wnosili alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów oraz środków pirotechnicznych. W działania zabezpieczające miasto na czas nocy sylwestrowej zaangażowani byli funkcjonariusze ze wszystkich pionów, również operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych. Wzmocnione są dyżury zdarzeniowe na komisariatach.

W Szczecinie policjanci zatrzymali trzy osoby za posiadanie niewielkich ilości narkotyków. Zatrzymano również jedną osobę za odpalenie racy i wniesienie alkoholu na imprezę masową. Po północy ujawnieni zostali czterej pijani kierowcy. Dwóch z nich zostało zatrzymanych przed drugą w nocy na ul. Reduty Ordona oraz Jana Szyrockiego. 22 i 39-letni kierowcy mieli ponad 1,20 i 2,20 promila alkoholu w organizmie. Osoby te przebywają w policyjnym areszcie, a ich pojazdy został odholowane na policyjny parking. Kolejny pijany został zatrzymany przed godziną trzecią w nocy. 21-letni mieszkaniec Chojny kierując dacią logan i mając ponad promil alkoholu w organizmie był poszukiwany na podstawie zarządzenia sądu do osadzenia w zakładzie karnym. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutu za kierowanie w stanie nietrzeźwości (grozi za to do dwóch lat wiezienia) zostanie przetransportowany do aresztu śledczego.

W całym województwie na drogach oraz w miastach policjanci przeprowadzali kontrole drogowe. Sprawdzany był nie tylko stan trzeźwości kierowców ale również przewożony bagaż.

info: KWP Szczecin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: