UWAGA! Silne wiatry

  • KW
  • 2015-01-02 08:42:35
UWAGA! Silne wiatry
  • Foto: www.tvnmeteo.pl

Dziś, 2 stycznia 2015 od godzin południowych prognozuje się wystąpienie silnych wiatrów na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego wiatru. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, nad morzem okresami od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr południowo-zachodni, od godzin południowych 02.01.2014 (piątek) zachodni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 90% .
Stopień zagrożenia 2 (w 3-stopniowej skali).

 

W związku z powyższym,

1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne.
2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balko-nów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3. Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.
4. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.
5. Podróżując samochodem, zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń.
6. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.
7. Pływając po akwenach, jak najszybciej zawinąć do najbliższej przystani lub przybić do brzegu i zacumować jednostkę.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: