Pożar domu i zatrucie czadem - pracowity Sylwester strażaków z Czaplinka

  • Andrzej Nadolny
  • 2014-12-31 17:48:03
Pożar domu i zatrucie czadem - pracowity Sylwester strażaków z Czaplinka
  • Foto: OSP Czaplinek

Pożar budynku mieszkalnego i zatrucie czadem w gminie Czaplinek. Mimo wielokrotnych ostrzeżeń w mediach ludzie nadal tracą swój dobytek, a często zdrowie i życie.

Dzisiaj już przed godziną 9.00 rano strażacy z Czaplinka ruszyli ratować przed całkowitym spaleniem budynek wielorodzinny w miejscowości Miłkowo. Paliło się jedno z mieszkań w tym zabudowaniu. Strażacy wynieśli z mieszkania 3 butle z gazem i kilka zbiorników z cieczą łatwopalną. Tylko szybka reakcja służb ratowniczych z Czaplinka, Machlin, Broczyna i Drawska Pomorskiego zapobiegła tragedii mieszkańców całego budynku wielorodzinnego. Na miejscu zdarzenia pojawiło się również Pogotowie Energetyczne i Policja.

Około godziny 15.00 strażacy ratowali rodzinę podejrzanych zatruciem czadem w budynku na ul. Długosza w Czaplinku. Po sprawdzeniu detektorem wielogazowym, urządzenie wskazywało aż 200ppm. Zagrożonych zatruciem tym cichym zabójcą było 7 osób w tym 2 dzieci. Poszkodowanych strażacy przekazali przybyłemu Pogotowiu Ratunkowemu, a mieszkanie przewietrzono.

Mimo, że strażacy budzą u nas największe zaufanie wśród służb mundurowych, życzymy wszystkim aby nie było zaproszeń tych mundurowych na sygnale.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: