Straż Pożarna: to najtragiczniejsze święta. Zginęło 14 osób

  • KW
  • 2014-12-26 14:41:04
Straż Pożarna: to najtragiczniejsze święta. Zginęło 14 osób
  • Foto: www.torun.gazeta.pl

Od środy, 23 grudnia w prawie 470 pożarach zginęło 14 osób, a 30 zostało rannych - podaje portal onet.pl.

Jak mówią strażacy, to najtragiczniejsze Święta Bożego Narodzenia od kilku lat. Do strasznego pożaru doszło w Poznaniu, w jednej z kamienic. Zginął 8-letni chłopiec, a trzy osoby zostały ranne. Natomiast we Włocławku dziś (piątek, 26 grudnia) nad ranem, w wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba.

Dlatego Straż Pożarna apeluje o ostrożność przy używaniu piecyków, urządzeń grzewczych oraz świątecznych iluminacji. Jak powiedział rzecznik PSP Paweł Frątczak dla portalu onet.pl, w tym roku liczba świątecznych pożarów i ich ofiar jest wyjątkowo duża. W latach 2011 i 2013 zginęło po 8 osób, w 2012 ofiar śmiertelnych było 10. W tym roku w Wigilię i pierwszy dzień świąt, do godz. 6.00 rano w piątek zginęło już 14 osób.

Jak możemy przeczytać, większość pożarów powstaje nocą, dlatego też maleją szanse na szybką i skuteczną pomoc. Według strażaków o tej porze roku najczęstszymi przyczynami pożarów są niewłaściwa instalacja lub wady urządzeń grzewczych, urządzeń elektrycznych czy gazowych. Frątczak przypomniał także, że na noc należy wyłączać lampki na choinkach i iluminację zewnętrzną.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: