ZOBACZ! jakie programy zobaczysz TV GAWEX w trakcie nadchodzących Świąt.

  • KW
  • 2014-12-23 13:31:01
ZOBACZ! jakie programy zobaczysz TV GAWEX w trakcie nadchodzących Świąt.
  • Foto: TV Gawex

Prezentujemy Państwu pełny program tego, co wyemitujemy specjalnie dla Was w TV GAWEX podczas Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do zapoznania się z ramówką i pozostania z nami przed telewizorami w ten świąteczny czas.

W Wigilię, 24 grudnia (środa) wyemitowany zostanie nasz program lokalny "Echa Dnia" o stałej porze, czyli o 17:15. Zaraz po tym, zobaczycie Państwo życzenia świąteczne między innymi od Biskupa Edwarda Dajczaka, oraz  naszych włodarzy. Następnie wyemitujemy "Wigilię Powiatową" - czyli relację z tegorocznej Wigilii organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Kolejnym punktem programu będzie "Gość Dnia" w którym  red. Eliza Świtling porozmawia z ks. Jackiem Lewińskim o znaczeniu świąt Bożego Narodzenia dla chrześcijan.  Następnie zapraszamy Państwa na "Wigilijne Wspominki". W tym programie dzięki bogatym zasobom naszego archiwum pokażemy Państwu, jak kiedyś wyglądały pierwsze spotkania opłatkowe  organizowane z inicjatywy Gawex- media w latach 1994 i 1996.

W pierwszy dzień Świąt, 25 grudnia (czwartek) życzenia złożą Państwu włodarze miast naszego regionu, a następnie zobaczymy  program "Kawa na ławę". W tej świątecznej  odsłonie programu red. Irek Markanicz rozmawia z Biskupem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Edwardem Dajczakiem na temat tego, co w święta jest tak naprawdę najważniejsze. Zaraz po tym wyemitujemy  wzruszający program "Choinka Marzeń" -pokazujący że warto dobrze i dawać coś z siebie innym. Ostatnia naszą propozycja na czwartkowe popołudnie  jest program - "Magia Świąt" - jest  to relacja z bożonarodzeniowego przedstawienia, w kinie Wolność. W rolę aktorów i kolędników wcielili się uczniowie ze Szkoły Społecznej STO.

Piątkową emisję (26 grudnia) rozpoczniemy programem  "Włoska Szopka" - o wyjątkowej szopce bożonarodzeniowej wystawionej w miejscowości Krągi. Szopka wykonana z dużą pieczołowitością przez mieszkańca Bornego Sulinowa, Włocha, Tammaro D'Ericco jest prawdziwym dziełem sztuki.  W naszym kolejnym programie zobaczycie Państwo "Jak powstają bombki" Następnie będziemy mogli posłuchać kolęd w wykonaniu chóru Primo, ze szczecineckiego gimnazjum nr1, prowadzonego przez Teresę Dybowską. Koncert  chóru został zarejestrowany podczas opłatkowego spotkania emerytów i rencistów firmy Kronospan. Na koniec będą mieli Państwo okazję zobaczyć przedstawienie "Smerfy", które z okazji świąt przygotowali pracownicy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury specjalnie dla  szczecineckich dzieci.

W sobotę (27 grudnia) zapraszamy do obejrzenia  powtórek z najciekawszych programów świątecznych  będą to: "Wigilia powiatowa", podczas której, między innymi starosta, jego zastępca oraz wójt gminy Szczecinek, tradycyjnie już, wspólnie zaśpiewali kolędę. Następnie "Kawa na Ławę", w którym gościem będzie Biskup Edward Dajczak. Jako trzeci wyemitujemy  program "Warto Dobrze Czynić" będzie to relacja z trzech akcji charytatywnych organizowanych  przez różne instytucje, firmy i organizacje działające w Szczecinku. Zobaczymy koniecznie, kto wcielił się w rolę świętego Mikołaja i obradował dzieci z MOPS-u, świetlicy TRATWA i miejskiego Szpitala.

Zapraszamy serdecznie do oglądania naszych świątecznych programów. Do zobaczenia przed telewizorami! Wesołych świąt!

Komentarze (2)

kasia123501@onet.pl 2014-12-25 20:13

Proboszcz parafii pod wezwaniem N.n.m.p nazywa się Jacek Lewiński a nie Lemański.

Ela Izdebska 2014-12-26 14:33

Choinka Marzeń - piękny program. Pozdrawiam organizatorów akcji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: